Астън Вила се завърна на победния път в английската Висша лига. Бирмингамци триумфираха с драматичното 3:2 срещу намиращия се в зоната на изпадащите тим на Бърнли. Селекцията на Унай Емери пребори трудно новака, който почти цяло второ полувреме беше с човек по-малко. За успеха на виланите се разписаха Бейли, Диаби и Дъглас Луис от дузпа. За гостите точни бяха Амдуни и Фостър.

С оглед на негативните резултати, които инкасираха в последно време, футболистите на Унай Емери бяха пределно амбицирани за постигането на положителен резултат. И хоризонтите за постигането на такъв бяха съвсем открити след като резултатът беше открит в 28-ата минута, когато в прегръдките на своите колеги попадна Леон Бейли.

Радостта на домакините обаче е продължи и две минути, след като в 30-ата Амдуни изравни. Това се случи след отработено статично положение, при което О"Шей свали с глава за колегата си в атака, а той разстреля отблизо Мартинес за 1:2.

Полувремето можеше да завърши по още по-добър начин за момчетата на Венсан Компани, но гол на Фостър Беше отменен поради засада.

И тук дойде моментът за второто попадение на Вила. В 42-ата Оли Уоткинс отново ангажира вражеската отбрана и пусна успореден пас на голлинията, който беше отигран по най-добрия начин от Диаби за 2:1.

Ситуацията за гостите тръгна да изглежда безнадеждна, след като Садер Берге си изкара втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко. Изненадата обаче се случи в 72-ата минута, когато Бърнли изненадващо направи 2:2. Трафорд вкара топката от аут, а Гудмудсон спечели битката във въздуха, за да изведе Фостър сам срещу Мартинес. Нападателят от РЮА запази присъствие на духа и реализира.

Днес обаче съдбата просто бе обърнала гръб на Бърнли и лиши гостите от заслужено равенство в 88-ата минута. Тогава Астън Вила получи дузпа в своя полза. Дъглаш Луис се съхрани ментално в сюблимния момент и по категоричен начин донесе безценните три точки за своя тим.

Лутън - Челси 2:3 в мач от Висшата лига

Нов луд мач с марка "Лутън": Челси подчини "шапкарите" в зрелищен сблъсък