Реал (Мадрид) се класира за финала на Шампионската лига след титаничен сблъсък на "Сантиаго Бернабеу"! Баварците поведоха в 68-ата минута с великолепен гол на Алфонсо Дейвис, а в 88-ата минута Хоселу се разписа за 1:1 след ужасяваща грешка на Нойер. В първата минута на добавеното време отново Хоселу реализира, с което прати тима си на финала.

Първата среща завърши 2:2 и така общият резултат стана 4:3. На финала Реал (Мадрид) ще играе срещу Борусия (Дортмунд) на "Уембли" на 1 юни. "Кралете" ще опитат да спечелят 15-ия си трофей от турнира.

Реал (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Победителят ще се класира за бленувания финал, на "Уембли"

Двубоят започна на изключително високо ниво и още в 6-ата минута станахме свидетели на първата опасна ситуация. Даниел Карвахал получи отдясно и пусна пас по земя в наказателното поле, но Родриго се размина на сантиметри с топката.

Веднага обаче баварците отвърнаха на натиска. Йозуа Кимих подаде към Джамал Мусиала пред наказателното поле, който пък намери Серж Гнабри. Той отправи изстрел, но топката премина покрай вратата на Лунин.

В 13-ата минута Реал (Мадрид) пропусна златна възможност, която може да се определи и като 100-процентов шанс за гол. Карвахал намери непокрития Винисиус, който шутира, но нацели страничния стълб. Родриго опита добавка, но право в ръцете на Мануел Нойер.

Снимка 664164

Две минути по-късно Джуд Белингам проби през центъра и подаде на Винисиус, който от границата на наказателното поле опита късмета си, но топката премина високо над вратата на Байерн (Мюнхен).

В 27-ата минута Серж Гнабри получи контузия и на негово място влезе Алфонсо Дейвис.

Само минута след това Йозуа Кимих напредна отдясно и опита пас в наказателното поле, но топката се озова в Хари Кейн, който моментално стреля без подготовка, но Андрий Лунин внимаваше и изби в ъглов удар.

В 40-ата минута Реал (Мадрид) беше близо до попадение, след като Дани Карвахал пусна за Винисиус, който се опита да намери Родриго, който не успя да играе с топката, но тя беше блестящо насочена в очертанията на вратата. Мануел Нойер с хубава намеса успя да избие топката в ъглов удар.

Снимка 664165

Едва минута след началото на втората част Винисиус проби и подаде към Федерико Валверде, но Ерик Дайър го изпревари за част от секундата и изчисти топката.

В 47-ата минута последва моментална контраатака от страна на баварците. Хари Кейн овладя в центъра на терена и подаде към Алфонсо Дейвис, който напредна мощно, след което центрира. Топката обаче срещна тялото на бранител на противника и се удари в напречната греда.

В 55-ата минута Винисиус напредна и подаде великолепно за Родриго. Бразилецът нанесе удар, но топката излезе в аут, минавайки на няколко сантиметра от левия страничен стълб.

В 59-ата минута Родриго стреля много опасно от пряк свободен удар, но Мануел Нойер блесна с изумителен рефлекс, за да избие.

В 68-ата минута Байерн (Мюнхен) отбеляза гол чрез Алфонсо Дейвис! Хари Кейн намери Алфонсо Дейвис с безупречен пас. Канадецът успя да овладее топката и с невероятен шут в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 72-ата минута гол на Реал (Мадрид) бе отменен заради нарушение в атака на Начо. Федерико Велверде получи топката и я насочи към наказателното поле, откъдето след рикошет тя се озова в мрежата на Нойер.

Снимка 664166

Крайните минути на срещата бяха изключително инфарктни. В 88-ата минута Реал (Мадрид) изравни, след като Винисиус отправи удар и Мануел Нойер сгреши много грубо. Той изби топката пред себе си, където Хоселу от близка дистанция се възползва и изравни за 1:1.

В първата минута на добавеното време Реал (Мадрид) постига невероятен обрат! Антонио Рюдигер получи топката след корнер и той подаде към Хоселу, който безпощадно отбеляза за 2:1.