Втори негов срещу бразилеца само в рамките на няколко минути.

Изравняване на резултата все още няма.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи очакваната динамика в играта на двата тима, като домакините бяха по-активният състав на терена.

Парижани се опитваха да диктуват темпото и да налагат превъзходството си чрез по-сериозно притежание на топката и епизодични пробиви на Ди Мария по фланга.

Още в началото се оформиха няколко интересни сблъсъка, като бе любопитно да се види как зорко охраняваните Неймар и Мбапе ще успеят да се справят със съперниковите защитници.

В 10-ата минута поредният пробив на скорост на Ди Мария бе прекъснат с нарушение от Забицер и реферът посочи бялата точка.

Зад топката застана Неймар, който вкара за 1:0, давайки по-скоро заслужено предимство на тима си в двубоя.

Това бе 15-ата вкарана дузпа в редовното време от бразилската звезда с екипа на парижани. Той е пропуснал само една, до момента.

Ди Мария изглеждаше пределно настоятелен в опитите си да стигне до реализиране на гол за ПСЖ. На два пъти той напредва бързо в полето на съперника и стреля, но нямаше късмета да се разпише. В една от ситуациите в близост до наказателното поле на Лайпциг той шутира и от свободен удар, но отново - без ефект.

Гостите опитаха да стигнат до нещо повече с удари на Поулсен и Паредес, но така и не съумяха да застрашат сериозно Навас, на когото се наложи да се намесва решително само в два отделни случая.

Снимка 506755

45′

Почивка.

41′

Официално предупреждение и за Паредес.

40′

Жълт картон за Неймар.

38′

Спасяване на Навас!

Този път разбъркване в полето му доведе до изненадващ опит за изравняване на резултата.

Вратарят обаче демонстрира чудесен рефлекс и се справя с опасността.

36′

Възможност за Поулсен.

Излиза в добра ситуация за отправяне на изстрел.

Ситуацията е пропиляна. Гол няма.

32′

Свободен удар за домакините.

Зад топката са Неймар и Ди Мария.

Вторият е този, който отправя изстрел.

Топката профучава на сантиметри от целта!

30′

Центриране на Диало.

Неймар с възможност да стигне до втори гол в срещата.

Този път няма шанса да стори това.

27′

Четири поредни нарушения срещу Килиан Мбапе...

Не успява да направи повече от няколко крачки младият френски ас, преди да бъде повален на терена.

Ще е жалко това да доведе до негова контузия, на толкова ранен етап от мача.

24′

Свободен удар в полза на гостите.

Форсберг го изпълнява.

Амаду Хайдара засича центрирането, но пропуска.

22′

Ди Мария е особено активен от началото на срещата.

Пореден негов пробив в полето на съперника.

Силен шут към целта!

Снимка 506756

Вратарят спасява!

16′

Нова скоростна атака за домакините.

На върха ѝ се оказва Мбапе.

Той успява да отправи изстрел, но опитът му не е добър.

15′

Голът бе първи за Неймар в Шампионската лига от 6 мача насам.

Той успява да рестартира серията си от попадения в надпреварата.

14′

Неймар вече е вкарал 15 дузпи за ПСЖ в редовното време на двубоите на тима.

Пропуснал е само една.

20 млн. евро попречили на завръщането на Неймар в Барселона

Ето за какво точно става въпрос

11′

ГОЛ!

1:0!

Неймар бележи от дузпа!

Снимка 506753

Вратарят на съперника не успя да спаси изстрела му.

10′

Забицер фаулира Ди Мария в наказателното поле!

Реферът посочва бялата точка!

ДУЗПА за ПСЖ!

9′

Нагелсман изглежда пределно концентриран.

На втори план Тухел е далеч по-напрегнат.

Снимка 506752

6′

Добра атака за домакините.

Подаването е към Ерера.

Реферът забелязва игра с ръка на футболиста на парижани.

5′

Нкунку се заема сериозно с Неймар.

Вече за втори път го фаулира в половината на тима си.

Тази двойка се оформя доста очевидно.

3′

Ерера изпълнява статичното положение за домакините.

Нищо интересно след центрирането му.

2′

Жълт картон за Форсберг.

1′

Вош

Пари Сен Жермен се изправя срещу Лайпциг в четвърти двубой и за двата тима от груповата фаза на Шампионска лига сезон 2020/21. Сблъсъкът между двата отбора ще се играе на "Парк де Пренс" и стартира в 22:00 часа.

ПСЖ е лидер в Лига 1 въпреки загубата си в последния кръг от Монако с 2:3.

Пари Сен Жермен ще опита да привлече Жоао Феликс

ПСЖ ще опита да привлече Жоао Феликс

21-годишният португалец бе привлечен на "Уанда Метрополитано" през лятото на 2019-а

Парижани също така играха финал в надпреварата през миналия сезон в Лигата на шампионите, но сега положението пред тима е различно.

Момчетата на Томас Тухел са на 3-то място с актив от три точки след три изиграни мача и голова разлика 4:4.

Тухел в конфликт с шефовете на ПСЖ

Френският шампион търси нов треньор

Разен Балшпорт (Лайпциг) се намира в добра спортна форма. "Червените бикове" заемат 4-то място в Бундеслигата като са съвсем близо до лидерите, а в Шампионска лига заедно с Юнайтед си делят лидерската позиция с актив от шест точки.

Снимка 504316

Тимът на Юлиан Нагелсман има само две загуби от началото на кампанията, но и двете са в гостувания.

РБ Лайпциг само копира резултата на Байерн

Тимът от Източна Германия завърши 1:1 с Айнтрахт във Франкфурт

Поражение тук за Пари Сен Жермен може да ги изхвърли от турнира и да ги прати директно в Лига Европа или дори по-лошо - да останат последни, защото Башакшехир има същия актив.

Лайпциг успя да вземе предишния сблъсък между двата тима с 2:1, след като изоставаше с 0:1.

РБ Лайпциг победи ПСЖ с 2:1 в Шампионската лига