Отборът на РБ Лайпциг победи с 2:1 като домакин Хайденхайм в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Точни за "биковете" бяха Лоис Опенда и Юсуф Поусен, докато за Хайденхайм се разписа Бенедикт Гимбер.

Двубоят на "Ред Бул Арена" започна по-силно за домакините, които в първите 5 минути направиха два пропуска чрез Лоис Опенда и Юсуф Поусен.

Така се стигна до 27-ата минута, когато играч на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле, но съдията Кристиан Дингерт не реагира.

Секунди по-късно обаче, той показа дузпа за Лайпциг за нарушение на Норман Тойеркауф срещу Опенда. Зад топката застана потърпевшият футболист и в 29-ата минута не сгреши - 1:0 за РБ Лайпциг.

Минута преди края на първото полувреме Давид Раум центрира чудесно в наказателното поле, намирайки Поусен и датчанинът намери долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Кевин Мюлер.

Хайденхайм обаче върна гол в добавеното време на първата част, когато Ленард Малоуни се пребори за една висока топка в наказателното поле и с глава намери Бенедикт Гимбер, който също с глава порази вратата на домакините.

След почивката повечето положения отново бяха за РБ Лайпциг. Опенда на два пъти стреля неточно, като първо прати топката над вратата, а след това и покрай левия страничен стълб.

В последните секунди от добавеното време Гимбер можеше да се превърне герой за Хайденхайм, но ударът му мина над вратата на "биковете" и те се поздравиха с победата.

След тази победа РБ Лайпциг се върна в Топ 4 с 26 точки, докато новакът в германския елит е 14-и с 11 в актива си.

Цървена Звезда - РБ Лайпциг 1:2 в двубой от Шампионска лига

Цървена Звезда не успя да спре РБ Лайпциг на "Мала Маракана"

Германският тим победи с 2:1