РБ Лайпциг спечели с 2:0 домакинството си на Дармщад в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха още в 3-ата минута на мача, след като Томас Поплър Ишърууд си вкара автогол, опитвайки се да пресече центриране.

В 50-ата минута Кристоф Баумгартнер отправи удар от границата на наказателното поле, който намери долния ляв ъгъл на вратата и покачи за 2:0.

В 66-ата минута гостите от Дармщад имаха възможност да върнат едното попадение, след като Оскар Вилхелмсон нахлу в наказателното поле, но не успя да вкара в левия ъгъл, защото вратарят блесна с невероятно спасяване.

Отборът на РБ Лайпциг застава на 4-ото място с общо 46 точки. Отборът на Борусия (Дортмунд) обаче има мач в днешния ден с Вердер Бремен, който започва от 19:30. Тимът от Дортмунд преди този мач е 5-ти с 44 точки.

Четвъртото място е важно, тъй като то дава право на участие в Шампионската лига.

Отборът на Дармщад продължава да бъде на последната позиция с 13 точки.