Настоящият първенец на Европа - Манчестър Сити, постигна втора поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Селекцията на Пеп Гуардиола надви добрия си познайник от международната сцена РБ Лайпциг с 3:1 като гост.

По този начин "небесносините" доказаха, че изненадващата загуба в Премиър лийг от Уулвърхемптън бързо е била забравена.

Атлетико (Мадрид) - Фейенорд 3:2 в мач от Шампионската лига

Атлетико с нов драматичен обрат, този път в Шампионската лига

"Рохибланкос" надвиха Фейенорд с 3:2

На полувремето манчестърци водеха на "Ред Бул Арена" с 0:1. В 25-ата минута Рико Люс размени хубави подавания с Бернардо Силва, след което насочи топката около дузпата, където връхлетелият Фодън категорично я запрати в мрежата.

РБ Лайпциг напомни, че винаги дава сериозен отпор на този съперник, когато говорим за мачове в Германия, и съумя да изравни в 48-ата минута. Люи Опенда получи извеждащо подаване от Поулсен след бърза контра на хората, водени от Марко Розе, като сам срещу Едерсон спокойно реализира за 1:1.

Сити се добра до трите точки в последните 10 минути на сблъсъка. Малко, след като се появи в игра, аржентинецът Хулиан Алварес свърши своята работа с попадение за 1:2. Бившият футболист на Ривър Плейт се възползва от пас на Доку и с изключителен изстрел матира "биковете".

Порто - Барселона 0:1 в мач от Шампионската лига

Барселона потрепери в Португалия, но се добра до ценни три точки

"Блаугранас" надвиха минимално Порто с 1:0

В самия край ролите се размениха и този път световният шампион асистира на новото белгийско попълнение за неговия първи гол в Шампионската лига с екипа на Манчестър Сити.

По същото време "Мала Маракана" вреше и кипеше с надеждата, че Цървена звезда ще зарадва пълните трибуни с триумф над Йънг Бойс. В крайна сметка сърбите трябва да са доволни, че достигнаха до измъченото равенство 2:2.

Гостите от Швейцария се оказаха догонващи в резултата след 35 минути игра, но след това обърнаха всичко в своя полза след голове на Угринич и Итен. Звезда стигна до точката след стихиен финален натиск, а Букари възстанови паритета в 88-ата.

Нюкасъл - Пари Сен Жермен 4:1 в мач от Шампионската лига

20 години по-късно: Нюкасъл се завърна с гръм и трясък в ШЛ, разказвайки играта на ПСЖ