РБ (Лайпциг) победи ПСЖ с 2:1 у дома в ключов мач от група "Н" на Шампионската лига. Парижани поведоха чрез Анхел ди Мария в 6-ата минута. Малко по-късно аржентинецът изпусна и дузпа. В 42-ата минута Кристофър Нкунку изравни, а крайният резултат оформи Емил Форсберг от дузпа в 56-ата минута.

Така "биковете" събраха 6 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. ПСЖ и Истанбул Башакшехир са с по 3 пункта.

Гостите бяха без Килиан Мбапе, Неймар и Марко Верати. Макар и с отслабен състав, ПСЖ започна много силно мача и стигна до откриване на резултата още в шестата минута чрез Анхел ди Мария, който получи топката от Кийн в наказателното поле и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Гулачи.

Снимка 503859

В 15-ата минута Упамекано игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха право да изпълнят дузпа. Гулачи обаче спаси удара на Ди Мария.

Осем минути преди почивката Ди Мария вкара, но попадението беше отменено поради явна засада.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Анхелиньо намери оставения непокрит в наказателното поле Нкунку, който изравни.

"Биковете" направиха пълен обрат в 56-ата минута. Тогава Преснел Кимпембе игра с ръка в своето наказателно поле. Главният рефер посочи бялата точка, а Емил Форсберг бе точен за 2:1.

В 69-ата минута Идриса Гей бе изгонен за втори жълт картон. В петата минута на добавеното време примерът му последва и Кимпембе.

Истанбул Башакшехир удари Манчестър Юнайтед за историческа първа победа в Шампионската лига

"Червените дяволи" отстъпиха с 1:2 във визитата си в Истанбул