Отборите на Ливърпул и Челси завършиха при 1:1 на стадион "Анфийлд" в първа полуфинална среща от Шампионската лига.

Двубоят обаче започна по-добре за гостите от Челси, които още във втората минута изпуснаха удобно положение от пряк свободен удар. Играчите на Ливърпул отговориха чак в 12-та минута, когато Дирк Кайт бе изведен сам срещу Петер Чех от Шаби Алонсо, но холандецът допусна да бъде надбяган от Пауло Ферейра.

В 31-та минута дойде и първото чисто положение в този полуфинал, след като капитанът на "червените" Стивън Джерард изведе Фернандо Торес сам срещу Петер Чех, но испанският голмайстор стреля в ръцете на вратаря.

Ливърпул не се отказа от търсенето на победата и стигна до първия си гол в 42-та минута. Нападателят на "червените" наказа и отборът на Челси, след като стори това с Арсенал и Интер.

Шаби Алонсо изпълни бързо пряк свободен удар в центъра, с който изведе по крилото холандският футболист. Той центрира в наказателното поле, където топката беше изчистена от защитата на Челси. Там обаче Кайт открадна топката от Франк Лампард, а Хавиер Масчерано не успя да стреля силно към вратата.

Халфът обаче направи нещо по-добро за отбора си и изведе Дирк Кайт сам срещу Петер Чех, а този път холандецът не сгреши и даде преднина на Ливърпул. (ВИДЕО)

Ливърпул продължи с натиска си и през второто полувреме, а единственото положение за гостите си остана в началото на първата част. Райън Бабел създаде и пропусна най-сериозната възможност за Ливърпул в началото на вторите 45 минути. Точно след час игра холандското крило пробва далечен изстрел, който се размина на сантиметри от дясната странична греда на Петер Чех.

В една от малкото си контраатаки, отборът на Челси бе на път да изравни резултата, след като Флоран Малуда изскочи сам срещу Рейна, но ударът му излезе извън очертанията на терена.

След това положение играчите на Челси събраха повече кураж и започнаха да атакуват повече, но неуспешно домакините си.

С чудесен финт и страхотен изстрел Стивън Джерард обаче имаше шанс да удвои преднината на Ливърпул в 84-та минута, но Петер Чех направи блестящо спасяване и не позволи на топката да влезе в горния десен ъгъл на вратата му.

Чешкият вратар спаси още едно добро положение, след като в добавеното време Фернандо Торес се озова сам след центриране, но стреля в ръцете на
вратаря.

Така се стигна и до 93-та минута на срещата, когато Рийзе хвърли "синята" част от публиката в екстаз. Норвежкият бранител на Ливърпул засече слабо центриране в собствената си врата с глава за крайното 1:1. (ВИДЕО)

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 1:1 (преди срещата)