Отборът на Байерн (Мюнхен) очаквано продължава в следващата фаза на Шампионскта лига. Баварския колос надделя с лекота над украинския си опонент Шахтьор (Донецк), унищожавайки го със 7:0.

Битката рано, рано бе лишена от всякаква интрига, след като гостите останаха с човек по-малко още в 180-ата секунда. От тук нататък всичко за момчетата на Пеп Гуардиола бе повече от лесно и след попадения на Мюлер (2) и по едно на Боатенг, Рибери, Левандовски, Бадщубер и Гьотце,  мюнхенци вече чакат своя опонент за четвъртфиналите. Неприятната новина за каталунският специалист е контузията на Ариен Робен, който бе заменен още в средата на първата част.

Двубоят започна повече от добре за домакините. Байерн направи сериозна крачка към четвъртфиналите още в 180-ата секунда, когато Томас Мюлер бе точен от дузпа. Заради нарушението пък реферът Уилям Калъм показа директен червен картон на Олександър Кучер, с което уби и малкото останал ентусиазъм в украинския тим.

Неприятната новина за мюнхенци бе контузията на Ариен Робен в 19-ата минута, който бе принудително заменен от младия Себастиан Роде. И така след един сериозен пропуск на Франк Рибери,Байерн все пак успя да стигне и до успокоителния втори гол.  Той бе дело на немския национал Джером Боатенг. Марио Гьотце напредна от дясно и центрира в наказателното поле. Томас Мюлер свали с глава към Робер Левандовски, който стреля, но Андрий Пятов първоначално изби. След това топката попадна в Жером Боатенг, който се разписа за 2:0.

Второто полувреме започна с два бързи гола на немците. Първо Рибери реализира след отличен удар по земя, а Томас Мюлер вкара второто си попадение в срещата при един негов изстрел от 12 метра.

Погромът за Шахтьор продължи и в 63-ата минута, когато Бадщубер успя да се разпише с  глава. До края остана време за Левандовски и Марио Гьотце, които след чуденси комбинации вкараха още два гола за крайното 7:0.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 7:0

1:0 Мюлер-дузпа (3'), 2:0 Боатенг (33'), 3:0 Рибери (49'), 4:0 Мюлер (52'), 5:0 Бадщубер (63'), 6:0 Левандовски (73'), 7:0 Гьотце (88')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Кухер- Шахтьор (3')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Уилям Калъм (Шотландия), с помощници  Деймиън МакГрейт и Греъм Чеймбърс

БАЙЕРН (МЮНХЕН): Нойер, Рибери, Левандовски, Робен, Рафиня, Боатенг, Гьотце, Мюлер, Алаба, Бадщубер, Швайнщайгер (резерви: Рейна, Данте, Бенатия, Писаро, Бернат, Роде, Лам)

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК): Пятов, Сърна, Кухер, Ракитский, Шевчук, Фред, Степаненко, Коща, Тейшейра, Тайсън, Адриано (резерви: Канлболотский, Нем, Фернандо, Гладкий, Кривцов, Илсиньо, Дентиньо)