Атлетико (Мадрид) победи Байер (Леверкузен) в срещата между двата тима от Група "D" на Шампионската лига.

Спорът бе решен от едно попадение, отбелязано от влезлия като резерва през втората част Алваро Мората.

За двата отбора нямаше много възможности за реализиране на попадение, като първата част приключи не само без отбелязани голове, но и с едва два точни изстрела в очертанията на вратите.

Снимка 449094

Източник: UEFA.com

Във временното класиране домакините са лидери, със 7 спечелени точки в три мача. Байер няма завоюван актив, като е с голова разлика 1:6.

Наставникът на мадридчани Диего Симеоне не можеше да разчита на централния защитник Стефан Савич тази вечер. Хименес пък се контузи след 15 минути игра, което затрудни действията на състава.

Снимка 449093

Немският тим нямаше алтернатива, освен победата, ако не иска да преустанови на ранен етап участието си в този етап от надпреварата. Отборът обаче съвсем не показа, че заслужава трите точки, с показаното в Мадрид.

Снимка 449095

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Атлетико (Мадрид) - Байер (Леверкузен) 1:0, гол на Мората!

Старт на двубоя

Първото полувреме бе сред най-скучните в срещите от тази фаза на Шампионската лига. Двете единайсеторки отправиха общо по един точен изстрел към вратата на съперника си, като този в полза на немския състав по-скоро бе плод на рикошет и случайност.

Опасни акции нямаше, като вратарите имаха за задача основно да улавят топката в наказателното си поле след неуспешни центрирания.

Такива не липсваха и в двете половини от терена, като опонентите не желаеха да се приближават много близо до пеналта в отсрещния край на терена, а и се изправяха срещу съпротивата на добре построената защита пред себе си.

Това доведе до множество изстрели от много далечна дистанция, като нито един от тях не се оказа точен.

Снимка 449096

Единствената ситуация, в която имаше реално напрежение пред един от двамата вратари бе пропиляна от Ренан. Той проби в половината на "аспирините" и вместо да потърси подаване, реши да стреля. Стражът на немския тим спаси без особени затруднения.

Лошите новини за състава на Атлетико се увеличиха с една, като още в началото на срещата Хименес показа, че е получил травма и се наложи да бъде заменен принудително.

Атлетико бе прибран в половината си, като избягваше да атакува с много играчи в предни линии. Подобна бе тактиката и на Байер.

Снимка 449088

През второто полувреме германският тим реши да вдигне оборотите и все така през зоната на Белараби да потърси развитие на атаките си.

Всеки път обаче играчът на "аспирините" се изправяше срещу истинска стена от бранители пред себе си, която спираше ефективно неговия устрем.

Снимка 449089

Коща не успя да засече добре поредното центриране на Трипиър в средата на тази част от мача, а след това и падна в наказателното поле при единоборство с Бендер. Главният съдия обаче бе категоричен, че дузпа няма.

Снимка 449090

Влизането на Алваро Мората на терена промени темпото на игра в срещата, като ефектът от това не закъсня.

Испанският ас вкара единственото попадение в мача след 78 минути игра, засичайки чудесно центриране с глава.

Това бе и решителният момент в сблъсъка, след който двата тима просто изчакаха последния съдийски сигнал.