С мощна заря Ботев ознаменува връщането си в професиналния футбол. Това стана при домакинската победа на "канарчетата" с 3:2 над Нефтохимик в мач от последния кръг на Югоизточната "В" груап.

През втората част съдията Райчо Раев от Сливен на два пъти спираше мача за по 3 минути доакто се разсее димът от бомбичките и факлите на бултрасите.

Домакините започнаха много настървено мача и още в 6-ата минута Атанас Курдов откри резултата. В 19-ата минута той вкара и втория си гол в срещата след грешка в защитата на "шейховете".

Бургазлии не се отказаха от борбата и успяха да изравнят с голове на Милен Христов в 21-ата и Павел Алексиев в 47-ата минута. Атанас Курдов показа голямта си класа в 71-ата минута, отбелязвайки рядко красив гол с глава за 3:2 за Ботев.

След мача той бе награден като победител в анкета за определяне на най-добрия футболист в четирите "В" групи.

В края на мача възрастен привърженик припадна от вълнение и се наложи спешно да бъде транспортиран до болницата, за да му се окаже спешна медицинска помош.

БОТЕВ - НЕФТОХИМИК - 3:2
2:0 Атанас Курдов (6,19), 2:1 Христов (21), 2:2 Алексиев (47), 3:2 Курдов (71)