Нефтохимик 2010 (Бургас) стигна до драматична победа срещу гостуващия Берое 2016 (Стара Загора) и поведе с 1:0 победи в серията от 1/4-финалите между двата отбора. Гостите поведоха с 2:0 гейма в бургаската зала "Младост", но възпитаниците на Мартин Стоев успяха да осъществят обрат и да се поздравят с победата.

Заралии измъкнаха първия гейм след 26:24, а във втория се наложиха доста по-убедително с 25:17. Домакините намалиха изоставането си след 25:20, а в четвъртата част надиграха своите съперници 25:18. В тайбрека бургазлии показаха по-здрави нерви и след 15:10 се поздравиха с успеха.

Най-резулатен за победителите бе Иван Раич, който завърши срещата с 22 точки, а Розалин Пенчев добави 21. За гостите от Берое Спаси Байрев реализира впечатляващите 29 точки, но това не се оказа достатъчно за успех на гостите.