Отборът на Левски София надигра като гост шампиона Нефтохимик с 3:1 гейма и си върна второто място в класирането на Националната волейболна лига за мъже. В отделните части "сините" се наложиха с 25:23, 25:21, 23:25, 25:21 в среща от 18-ия кръг. Това бе и първа загуба на бургазлии под ръководството на Мартин Стоев.

Първите два гейма преминаха по сходен начин в посока на столичани. Двата отбора стояха равностойно на полето, като домакините дори имаха лек превес, преди да станат жертва на силни серии от начален удар на съперника. Така Левски взе, както първия така и втория гейм на 23 и 21 точки.

В третата част Нефтохимик промени малко нещата. Влезлите от пейката резерви на Мартин Стоев успяха да се разиграят, което накара и Желязков да погледне към пейката и да върне след по-малко от месец пауза Симеон Николов. Страхотна серия на Венислав Антов пък бе на път да обърне развоя на събитията и да донесе чиста победа за Левски. При 20:23 той заби два аса и предизвика още една грешка от страна на атаката на домакините, за да могат столичани да изравнят резултата. ИванРаич обаче издържа и донесе геймбол за шейховете, след което защитата им също се справи и Георги Петров осигури успеха при 25:23.

Бургазлии изглежда помислиха, че този развой ще им осигури лесно тайбрек. Сините обаче имаха други планове. След равностойни минути отново сервисът на гостите разби посрещането на шампионите и те отвориха разлика при 16:13. Опитите за нов обрат за Нафтата не сполучиха и в крайна сметка Левски ликува след 25:21.

Най-резултатен за победителите бе Владимир Гърков, който реализира 24 точки(1 ас, 45% в атака), а Антов добави 16 (4 аса, 1 блок, 46% в атака). За бургазлии с по 15 точки завършиха Раич (2 аса, 2 блокади, 37% в атака) и Бранимир Грозданов (56% в атака), а Розалин Пенчев не записа нито една!