Литекс, Локо (Сф) и Локо (Пд) подновиха пролетния дял на шампионата с победи.

Ловчанлии надделяха с 3:1 при гостуването си на Спартак (Вн), Локо (Сф) победи с минималното 1:0 Вихрен, а Локо (Пд) взе трудно гостуването си на Рилски спортист в Самоков - 3:1.

На стадиона във Варна Литекс победи с 3:1 Спартак (Вн) пред 2 500 зрители. След силно начало на домакините резултата бе открит в 29-ата минута. Георги Филипов хвърли в екстаз феновете на "соколите" след като се възползва от грешка в отбраната на Литекс и принуди Тодор Тодоров да вади топката от мрежата си.

В 16-ата минута капитанът на Литекс Небойша Йеленкович получи контузия и малко след това отстъпи мястото си на Станислав Генчев. В 36-ата минута удар на Сичеро с глава бе избит с мъка от Генко Славов в корнер. Минута преди края на първата част Росен Каптиев се озова очи в очи срещу Тодор Тодоров, но стражът на Литекс спаси хладнокръвно.

В началото на втората част футболистите на Литекс взеха инициативата в свои ръце. В 50-ата минута Георги Филипов фаулира Робърт Попов и реферът Цветан Георгиев му показа жълт картон. В последвалите три минути Ивелин Попов и Живко Желев опитаха да изравнят, но мерника им изневери. В 56-ата минута Станислав Генчев реализира за "оранжевите" - 1:1. При ситуацията с асистенция се отличи Крум Бибишков, който сложи топката на главата на Генчев. Четири минути след това варненци организираха контраатака, но до попадение не се стигна. Борислав Георгиев подаде на Георги Филипов, но Тодоров изби топката преди тя да стигне до главата му.

желевВ 63-ата минута Литекс стигна до обрат - 1:2 след автогол на Боян Илиев. Центрирането бе на Уелингтом. Само пет минути след това Живко Желев (вляво) покачи на 3:1 за ловчанлии. Снажният играч на "оранжевите" вкара на Генко Славов директно от пряк свободен удар. Домакините оспорваха ситуацията, тъй като според тях нямало нарушение.

Две минути преди края на двубоя Венци Маринов пропусна да намали на 2:3 след като би неточно от границата на наказателното поле. Секунди преди края удар на Михаил Венков се отби от напречната греда на вратата на Спартак (Вн) и резултата 3:1 за Литекс остана непроменен.

СПАРТАК (Вн) - ЛИТЕКС 1:3
1:0 Филипов (29), 1:1 Ст. Генчев (56), 1:2 Б. Илиев (63-автогол), 1:3 Желев (68)

СПАРТАК (Вн): Славов, Арангелов, Н. Иванов, Маринов, Б. Илиев, Кунчев, Пекин (70-Илич), Б. Георгиев, Филипов, Стоев, Каптиев

ЛИТЕКС: Тодоров, Берберович, Желев, Сичеро, Венков, Йеленкович (32-Генчев), Р. Попов, Ив. Попов (66-Манолев), Уелингтом, Бето, Бибишков (71-Слайтер)

Ст. "Спартак" - 2000 зрители
Съдии: Цветан Георгиев, В. Мишев, Ив. Вълчев
Жълти картони: Филипов, Б. Георгиев, Арангелов (Спартак Вн); Уелингтом (Литекс)

На стадиона в столичния квартал "Надежда" Локо (Сф) победи с минималното 1:0 Вихрен. Единственото попадение за "железничарите" реализира Цветан Генков, който игра с обезболяващи инжекции срещу санданчани.марчо дафчев

В 26-ата минута удар на Дафчев (вдясно) от пряк свободен удар се спря в стената и не достигна вратата на гостите. Секунди по-късно отново Марчо застана зад топката след нарушение на границата на наказателното поле. Този път топката преодоля стената, но Шейтанов действа разчетено, като изби в корнер и гол отново не падна.

В 42-ата минута Софрониев се престраши да бие към вратата на Голубович, но ударът му прелетя в страни от целта. Две минути по-късно Генков откри резултата. Шпишич напредна по дясното крило, центрира към Джилас, той отклони топката към Генков, който я насочи точно във вратата на Вихрен за 1:0.

През втората част гостите трудно достигаха вратата на Голубович, а "железничарите" на няколко пъти не успяха да преодолеят Шейтанов. В 68-ата минута стражът на санданчани парира силен изстрел на Дафчев. Малко по-рано под бурните аплодисменти на публиката Генков отстъпи мястото си на Станислав Руменов. До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и Локо (Сф) записа победа с 1:0.

ЛОКО (Сф) - ВИХРЕН 1:0
1:0 Генков (44)

ЛОКО (Сф): Голубович, Върбанов, Савич, Г. Марков, Орачев, Дафчев, Коилов, Шпишич (92-Хр. Марков), Атанасов, Джилас, Генков (65-Руменов)

ВИХРЕН: Шейтанов, Христозов, Т. Дяков, Тренков, П. Димитров, Р. Иванов, Софрониев, М. Марков, Господинов, Семерджиев, Единьо

Ст. "Локомотив" - 1 500 зрители
Съдии: Ахмед Ахмед, Н. Чакъров, Ат. Бозев
Жълти картони: Г. Марков, Коилов (Локо Сф); Семерджиев, Софрониев, П. Димитров, Единьо (Вихрен)

златинскиВ Самоков Локо (Пд) спечели трите точки след победа с 3:1 над Рилски спортист. По едно попадение за "смърфовете" реализираха Явор Въндев, Христо Златински (вляво) и Румен Горанов. Единственото попадение за "скиорите" вкара Кирил Александров.

Още в 5-ата минута Явор Въндев даде аванс на "смърфовете", след като открадна топката и озовал се сам срещу вратарят на самоковци реализира за 0:1. Две минути по-късно Зоран Балдовалиев пропусна да покачи на 0:2.

В 24-ата минута домакините изравниха чрез Кирил Александров, който бе изпуснат от бранителите на Локо (Пд) - 1:1. В 33-ата минута Христо Златински отново даде аванс на гостите, след като вкара директно от пряк свободен удар. Три минути преди края на срещата Румен Горанов оформи крайното 3:1 за "смърфовете".

Р. СПОРТИСТ - ЛОКО (Пд) 1:3
0:1 Въндев (5), 1:1 Александров (24), 1:2 Златински (33), 1:3 Горанов (87)

Р. СПОРТИСТ: Манолков, Д. Стефанов (46-Чалъков), Радуканов, Цветков, К. Александров, Карагеоргиев, Крумов (46-Гемеджиев), Щърков, Маринов, Киров, Костадинов (69-Фидел)

ЛОКО (Пд): Колев, Бачков, Сечков, Горанов, Милиев, Йошев, Златински, Балдовалиев (62-Златинов), Кр. Димитров, Халими (85-Радев), Въндев (80-Даксун)