Берое победи Локомотив Пловдив с 3:2 в приятелски мач, игран на стадион "Берое" в Стара Загора. Две попадения за заралии отбеляза Вини Трибуле, а веднъж се разписа Себастиан Вия. Головете на пловдивчани бяха дело на Евандро и Владимир Медвед.

Първото положение в срещата бе на сметката на "смърфовете" и дойде в шестата минута, когато Хорхе Сегура стреля с глава, но покрай вратата на Берое, пазена от Родриго Ачинели.

Заралии отговориха пет минути по-късно с опасен удар на Карлос Алгара, който премина над вратата на Динко Хоркаш.

В 25-ата минута Берое излезе напред в резултата. Вини Трибуле стреля, Динко Хоркаш спаси, но при добавката Себастиан Вия не остави шансове на хърватския вратар и се разписа за 1:0.

Две минути след това Локомотив стигна до изравнително попадение. Едвандро се възползва от грешка на Родриго Ачинели и отбеляза за 1:1.

В 34-ата минута Евандро нанесе силен удар, който Ачинели изби. Три минути след това заралии отговориха с шут от дистанция, спасен от Динко Хоркаш, който бе заел добра позиция.

В 40-ата минута Йоан Баи проби и стреля от малък ъгъл, но късметът не бе на негова страна и топката срещна страничния стълб, а това бе и последното интересно положение за първата част.

В 48-ата минута Себастиан Вия излезе на добра позиция, ударът му бе блокиран, а след това топката отново стигна до колумбиеца, но той стреля покрай вратата. Две минути след това Франко Минго стреля с глава над вратата.

В 50-ата минута вратарят на Локомотив отрази изстрел директно от корнер на Вия. При последвалия ъглов удар топката мина над вратата след удар на Вини Трибуле с глава. Три минути след това Стефан Гаврилов, а след това и Вини Трибуле пропуснаха да се разпишат.

В 56-ата минута Вини Трибуле покачи на 2:1 в полза на Берое. Френският нападател отправи хубав удар от далечна дистанция, като не остави шансове за вратаря на Локомотив Пловдив.

След попадението на Берое Александър Томаш извърши множество смени в състава на Локомотив.

В 69-ата минута Себастиан Вия даде хубав пас на Франсиско Политино, който обаче бе спрян от Томов.

В 72-ата минута Берое вкара трети гол във вратата на Локомотив Пловдив. Вини Трибуле излезе сам срещу Кристиан Томов и се разписа за 3:1.

В 83-ата минута Уерик Каетано опита да изненада вратаря на Локомотив с изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

В последната минута от редовното време Локомотив Пловдив върна още едно попадение, а точен бе Владимир Медвед, който оформи крайнто 3:2.

Стартови състави:

Берое: 23. Родриго Ачинели - 12. Муса Диало, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 15. Енцо Еспиноса, 98. Карлос Алгара, 10. Франсиско Политино, 24. Стефан Гаврилов, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш - 71. Оливер Камдем, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 22. Ивайло Иванов, 7. Бабакар Дион, 15. Йоан Баи, 21. Евандро, 14. Димитър Илиев

Пирин с изразителна победа над Локомотив (София)

"Орлетата" триумфираха с 3:1