90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: Мачът се играе без публика
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море победи Ботев (Пд) с 1:0 в efbet Лига

Черно море се доближи на точка от Топ 6 след заслужен успех над Ботев (Пд)

Файсел Касми се превърна в големия герой за "моряците"

89′

Крис Добрев получи тежък удар в носа, който наложи принудителната му смяна за сметка на Бисер Бонев.

86′
Снимка 527927

Източник: Официален сайт на Черно море

82′

Исмаил Иса напуска терена, за да бъде заменен от Родриго Абреу.

80′

Филип Филипов получава жълт картон заради тактическо нарушение.

79′

Мите Цикарски приключва този мач, за да бъде заменен от далеч по-офанзивния Крис Добрев.

76′

Правещият тих мач до този момент - Родриго, напомни за себе си с добро изпълнение в 76-ата минута. Тогава последна преграда за втория гол на варненци беше стабилният страж на Ботев - Георги Аргилашки.

72′

Жозе Гомеш напуска игра, за да се появи на негово място Павел Георгиев.

67′
Снимка 527931

64′

Последваха скучни петнадесетина минути, през които битката на "Тича" се провеждаше главно в центъра на терена. Черно море пробва да разчупи статуквото в 64-ата минута, когато триходова комбинация между Панайотов, Иса и Гомеш, завърши с прецизен изстрел на чуждестранния голаджия. Шутът му обаче не намери долния десен ъгъл на пловдивската врата.

50′
Снимка 527919

Източник: Официален сайт на Ботев (Пд)

48′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ! Второто полувреме можеше да стартира по мечтан начин за гостите. Атанас Илиев може би сътвори един от най-големите си пропуски, тъй като бе оставен непокрит при корнер и от няколко метра единствено разтърси страничния стълб на "моряците".

47′

Голмайсторът за домакините Касми беше заменен от Андраде.

46′

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Исмаил Иса получава жълт картон.

43′

СИСЕ! В лагера на Ботев (Пд) можеха да се сърдят на своя нападател Салиф Сисе, който две минути преди почивката, пропусна да се разпише. Топката отиде зад гърба на Цветомир Панов и така чуждестранният таран имаше възможност да шутира от непосредствена близост. Преминалият и през Царско село обаче се провали с гръм и трясък, насочвайки разочароващо.

Снимка 527920

42′

Фейсал Касми определено беше под пара и в 42-ата минута отново отправи хубав удар, който този път нямаше необходимата точност и премина над горната греда.

37′

В 37-ата минута Георги Аргилашки съвсем не бе в безопасност, тъй като Зе Гомеш го изненада с тежък шут от средна дистанция, който все пак бе уловен от стража на пловдивчани.

35′

Атанас Илиев приема с иронична усмивка вдигнатия флаг за засада, когато вече се бе устремил сам срещу вратаря на Черно море.

28′

Пабло Гарсия получава картон заради остро влизане в краката на Току.

24′

ШАНС ЗА БОТЕВ! Вратарят на Черно море - Георги Георгиев сам вкара своя тим в беля с идването на 24-ата минута. Бившият национал увисна при центриране, но с доза късмет все пак спаси удара с глава на Па Конате. За зла участ на "моряците" обаче, своят шанс за голова добавка очакваше Атанас Илиев. Таранът стреля силно, но не проби през бранещите своята голлиния Дробаров и Станчев.

Снимка 527921

18′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ!!! КАСМИ!! 1:0! Логичното в морската ни столица се случи в 18-ата минута. Файсел Касми демонстрира остротата си по фланга, след което навлезе до границата на наказателното поле. Финтовете му се оказаха непосилни за защитата на Ботев, а след като си отвори необходимото пространство, белгиецът матира Аргилашки с красив удар по земя с левия крак. От Ботев имаха плахи искания към главния съдия, като според тях погрешно не бе прекъснал играта, заради проблеми с превиващия се през този период на тревата Кевин Янсон.

10′

ЗЕ ГОМЕШ! Гредата спаси футболистите на Ботев от гол в 10-ата минута. Илиан Илиев бе направил тактическа изненада за "канарите", пускайки по фланга Зе Гомеш. Въпреки нестандартната си позиция, португалецът можеше да се разпише, когато отправи нещо средно между удар и пас от фланга. Исмаил Иса пропусна да засече в мрежата, а отклонилата се в гредата топка, постепенно минаваше зад голлинията, ако не беше решителното изчистване на Кевин Янсон.

5′

Варненци имаха възможност за гол при добро статично положение в петата минута. При него бранителят Дробаров скочи най-високо и насочи с глава, но покрай десния страничен стълб на пловдивчани.

4′

На "Тича" стана горещо малко по-късно, когато Марио Младеновски от Ботев изпусна своите нерви и извърши брутално нарушение в краката на Зе Гомеш. Действията му определено бяха и за червен картон, но реферът Никола Попов реши да не прибързва, показвайки единствено официално предупреждение за северномакедонеца.

3′

ШАНС ЗА МОРЕТО! За разлика от домакинството си на Левски, футболистите на Черно море стартираха далеч по-агресивно срещу опонентите от Ботев. Селекцията на Илиан Илиев стигна до няколко корнера в своя полза. При втория от тях, кратко меле позволи на непокрития Стефан Станчев да отправи удар, който беше спасен бляскаво от Георги Аргилашки.

Снимка 527922

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′