Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 832
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Черно море - Арда 1:0 в мач от efbet Лига

План "0:0" не сработи за Арда на "Тича" - Черно море отново се изравни с лидера ЦСКА!

Васил Панайотов се превърна в големия герой на "моряците"

89′
Снимка 641015

Източник: startphoto.bg

88′

Велислав Василев получава жълт картон.

85′

Деян Лозев напуска терена, а вместо него влиза Принц Окезие.

85′

Лъчо Котев отстъпва мястото си на Тонислав Йорданов.

83′

Арлинд Дакай влиза в игра за Черно море. Напуска Алекс Фернандес.

Снимка 641016

81′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! 1:0! ПАНАЙОТОВ! Напълно заслужено, с оглед случващото се през целия двубой, Черно море достигна до скъпоценното попадение. В герой се превърна любимецът на варненската публика Васко Панайотов. Всичко започна с грешно изчистена топка от Господинов, което позволи на домакините да организират бърза контра. Велислав Василев веднага видя непокрития в полето на Арда - Панайотов, а той спря на гърди и с акробатичен удар не остави шанс на "небесносините" с красив гол за 1:0. Миг по-късно той вече празнуваше близо до трибуните, където беше и неговата любима.

79′

ТУНГАРА! Арда дочака своя момент и той настъпи 11 минути преди края на редовното време. Селекцията на Сашо Тунчев разгърна отлична атака през центъра, а бърза размяна на пасове между Боруков и Тунгара изведе последния на стрелкова позиция. И тук някъде големите аплодисменти трябва да бъдат за стража на Черно море - Иван Дюлгеров, който с крак отрази по впечатляващ начин сигурен гол в неговата врата.

75′

Илия Юруков ще отстъпи мястото си на Радослав Цонев.

75′

Иван Коконов ще бъде заменен от Иван Тилев.

73′
Снимка 641017

71′

Велислав Василев влиза в игра за Черно море. Напуска капитанът Димов.

67′

Станислав Иванов влиза в игра за Арда. Напуска Ел Мами Тетах.

63′

Брено влиза в игра за Черно море, напуска Илиев.

63′

Едгар Пашеко отстъпва мястото си на Мишаел Алвеш.

Снимка 641018

60′

Абубакар Тунгара получава жълт картон.

54′

ДИМОВ! Отговорът на варненци не закъсня и капитанът Даниел Димов беше близо до това да ги дари с желаната преднина. Въпросният се позиционира най-добре при центриране от корнер, но насочването му с глава премина на сантиметри от страничната греда.

46′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Второто полувреме донякъде стартира изненадващо, след като Арда поведе в резултата след гол на Преслав Боруков. Радостта на нападателя обаче бе кратка, тъй като в реално време се видя, че стрелецът е далеч зад последния в защитата на "моряците".

Снимка 641019

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ НА МАЧА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Пабло Гарсия направи грубо нарушение, заради което получава картон.

38′

ЕДГАР! Анатоли Господинов продължи да бъде фундаменталната фигура, заради която Арда не допуска гол в своята врата. Малко преди почивката бившият страж на ЦСКА отново бе на точната позиция, като този път спаси "бомба" от над 20 метра на Едгар Пашеко.

35′

В 35-ата минута Иван Коконов можеше да накаже бившите си работодатели от Черно море, след като отправи авантюристичен изстрел от средна дистанция, който обаче ако не бе рикошет в тялото на вражески футболист, твърде вероятно щеше да създаде главоболия за Иван Дюлгеров.

32′

Цветомир Панов получава жълт картон. Първи такъв в мача.

Снимка 641021

20′

Куриозен момент: Топката се спука!

19′

Националът Преслав Боруков беше първият, който вдъхна малко живот в атакуващ план за Арда с настъпването на 19-ата минута. Юношата на Левски ангажира със себе си отбраната на Черно море, но подаването му не бе синхронизирано с включването на Тунгара.

11′

Черно море продължи да бъде отборът с далеч по-качествени офанзивни идеи, а в 11-ата минута изстрел на Наско Илиев беше блокиран от бранител на Арда. Варненци опитваха да градят играта си чрез повече подавания, докато опонентът им дебнеше изцяло шансове за някоя светкавична контра.

5′

ФЕРНАНДЕС! За разлика от мачовете с Лудогорец, ЦСКА и Левски, отбраната на Арда беше близо до капитулация малко след първия съдийски сигнал на Радослав Гидженов. В 4-ата минута Алекс Фернандес се освободи в наказателното поле на кърджалийци и отправи шут, който отиваше към мрежата на съперника, ако на пътя на коженото кълбо не бе застанал Умар Сако.

Снимка 641022

2′

АТАНАС ИЛИЕВ! Началото на двубоя почти веднага предложи интересно положение пред една от двете врати. Черно море получи възможността да изпълнява фаул близо до границата на наказателното поле. Куп играчи на домакините пожелаха да го изпълнят, но Илиан Илиев посочи това да направи Атанас Илиев. №9 на "моряците" отправи много тежък изстрел, който затрудни максимално Анатоли Господинов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′