Втородивизионният Брестник изпусна авторитетна победа над аматьорския Ботев (Пд) в контролен мач, състоял се на стадион "Беркут". Брестничани затвориха първата част с два гола аванс, но "канарчетата" натиснаха след почивката и спарнигът завърши без победител - 2:2.

Брестник излезе напред в резултата чрез централния си бранител Емил Грозев в 25-ата минута. Преотстъпеният от Литекс юношески национал коварно прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Амбарцумян след изпълнение на корнер. Минута по-късно Петър Атанасов слаломира между защитата на "канарчетата", стреля от дъгата, но топката мина край левия стълб.

Брестничани удвоиха в 35-ата, когато Анатоли Тодоров с парабола намери десния горен ъгъл зад напусналия рамката Амбарцумян. Малко преди края на първата част Тодор Неделев пропусна най-изгодното положение за гол на пловдивчани. Младият талант пресече пас в половината на Брестник, стреля без забавяне, но топката мина близо край целта.

След почивката "жълто-черните" наложиха териториален натиск. В 52-ата с разтрелващ шут от десетина метра на Ридван Хаджифейзула намали резултата. Преди него влезлият на смяна Иван Танчовски пък отправи страховита тупалка от пряк свободен. Ботев се размина с равенството след час игра, когато Хаджифейзула от три метра би слабо във вратаря Линков. Десет минути преди края на спаринга бившето "канарче" Йордан Етов нацели десния стълб с удар отблизо.

В 83-ата Юсеинов за втори път хвърли голов пас към Ридван Хаджифейзула. Асенвоградчанинът пое кълбото на скорост в пеналта и хладнокръвно я прати в мрежата между краката на Линков за крайното 2:2.

Брестник: Линков, Б. Илиев, Дишлиев, Ем. Грозев, Ас. Васев, Св. Петров, М. Стойков, Ал. Стойчев, Любенов, Анат. Тодоров, П. Атанасов (Г. Иванов, В. Кочев, М. Алексиев, Рад. Рангелов, Й. Етов, М. Георгиев)

Ботев: Амбарцумян, Фанев, Вл. Байрев, Ст. Крачунов, Н. Димитров, Рахов, Н. Манчев, Т. Неделев, Д. Байрев, Св. Асенов, Г. Стефанов (Ил. Николов, Р. Донев, Юсеинов, Хаджифейзула, Ил. Христов, Гуджев, В. Василев, Танчовски)

Рефери: Кр. Попов, Екат. Маринова, Ириней Бодуров.
Жълти картони: Стойков, Илиев (Бр); Гуджев (Б)
Стадион: "Беркут", с. Брестник