90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Враца Зрители:
90′

Двубоят във Враца завърши без победител. Гостите от Варна откриха чрез Румен Руменов в 8-ата минута, но през втората част домакините стигнаха до равенството чрез Красимир Тодоров. Преди това врачани изпуснаха и дузпа.

89′

Влезлият като резерва Красимир Тодоров с техничен удар изравнява.

83′

Генов е заменен от Барбоса.

83′

Чавдар Ивайлов отстъпва мястото си на Красимир Тодоров.

82′

С наближаването на края натискът на врачани се засили. Момчил Цветанов пропусна добра възможност да изравни, след като топката беше изчистена от голлинията.

77′

Цветков чукна в крака Генов в собственото си наказателно поле при атака на домакините. Първоначално съдията не посочи бялата точка, но след намесата на ВАР коригира решението си. С изпълнението на дузпата се нагърби потърпевшият, който обаче отправи слаб удар и Фигейредо спаси.

65′

Денис Баланюк е предупреден официално.

64′

Врачани също започнаха да правят смени.

64′

Марко Мажуга е заменен от Мирослав Маринов от тактически съображения. Врачани залагат на отбраната до края.

63′

Микелс отстъпва мястото си на Белоусов.

60′

Играта остава изключително интензивна, но се води предимно в средата на терена.

55′

Страхотна възможност пред домакините. Даниел Генов овладя далечно подаване в наказателното поле, но ударът му не намери очертанията на вратата.

47′

Врачани пропускат отлична възможност да изравнят чрез Марко Мажуга, който от близка дистанция не успя да порази вратата.

45′

Втората част стартира. Ще успеят ли врачани да обърнат негативния развой на мача?

44′

Домакините стигнаха до първия си точен удар в мача. Клери Сербер се опита да затрудни вратаря на гостите, но без успех.

45′

Първото полувреме във Враца завърши. Варненци се оттеглят на почивката с аванс от един чист гол. Негов автор стана Румен Руменов още в 8-ата минута.

35′

Врачани се активизираха и стигнаха до положение, но Кавдански се размина с топката.

30′

Нова отлична възможност пред Румен Руменов, но този път ударът му от дистанция мина покрай левия страничен стълб на вратата.

25′

Домакините правят опити да изнесат играта напред, но не им се получава. Футболистите на Даниел Моралес владеят повече топката, но не успяват да създадат опасност пред вратата на Фигейредо.

18′

Варненци са по-активни на терена. Поредна атака и напрежение пред вратата на врачани, завършило с ъглов удар след изчистване на Кавдански, но не последва нищо сериозно.

Снимка 618061

Източник: startphoto.bg

8′

Румен Руменов откри в полза на гостите. До попадението се стигна след контраатака на варненци. Стражът на домакините Красимир Костов излезе неразчетено и беше разминат от Денис Баланюк. Украинецът веднага потърси комбинация с Лерой Микелс, който пропусна топката за връхлитащия зад него Румен Руменов. Той овладя на границата на наказателното поле, финтира защитник на Ботев и със силен шут я прати в мрежата.

1′

Двубоят във Враца стартира. Да си пожелаем зрелищен футбол.