Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 2300

Трети гол за Ботев! Негов автор е Мартин Секулич.

Още едно спасяване на вратаря на Пирин, този път след удар на Атанас Чернев.

87′

Нова добра изява на Максим Ковальов след удар на Бароан.

85′

Дмитро Семенив се опита да изпроси дузпа за Пирин, но вместо това получи жълт картон за симулация.

82′

Двойна смяна в отбора на Ботев. Авторът на двата гола за канарчетата Акере отстъпи мястото си на Фаустас, а Николай Минков смени Уме Емануел.

82′
81′

Жълт картон за Станислав Костов.

72′

Дилан Мертенс е заменен от Точукво Ннади.

70′

Жълт картон за Йонас Там.

65′

Борис Тютюков е сменен от Станислав Костов.

63′

Фалцов удар на Акере премина над вратата на Пирин.

53′

Ивелин Попов напредна в половината на Пирин и отправи хубав удар, но Ковальов внимаваше и спаси удара на бившия национал.

47′
Снимка 643441

Източник: startphoto.bg

Гооол за Ботев! Пълен обрат за пловдивчани след ново попадение на Акере. Асистенцията е на Ивелин Попов.

46′

Начало на второто полувреме!

45′

Вижте как се промениха коефициентите!

45+2′

Край на първата част!

45′

Две минути добавено време.

32′

Юго Комано получи официално предупреждение за груба игра срещу Янис Карабельов.

28′

Самюел Акере направи великолепен пробив и изведе Бароан на стрелкова позиция, но ударът на нападателя мина над вратат на Пирин.

26′

Жълт картон за Самюел Акере за нарушение срещу Тютюков.

22′
Снимка 643439

ГОООООЛ за Ботев! Самюел Акере изравни резултата! Нигериецът получи топката с гръб към вратата, обърна се и с великолепен удар извън наказателното поле изравни резултата.

18′

Мощни скандирания "Оставка" от феновете по трибуните по адрес на ръководството на БФС.

12′

Домакините бяха близо до изравнителен гол, но ударът на Бароан мина на сантиметри от гредата.

2′
Снимка 643438

ГОООЛ за Пирин! Юго Комано откри резулатата след 30 секунди игра!  Андрей Йорданов центрира, защитниците на Ботев действаха неконцентрирано и французинът се възползва от това, като вкара най-бързия гол от началото на сезона.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Начало на мача!

1′

Преди началото на мача от ръководството на Ботев наградиха Виктория Радева, която бе част от женския национален отбор на България по шахмат, който спечели европейската титла отборно в Будва (Черна гора). Тя получи букет и фланелка на Ботев с номер 12.

88 Красиан Колев 83 Христо Попадийн

Ботев (Пловдив) приема Пирин (Благоевград) в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" започва в 15.00 часа. Главен съдия на мача ще бъде Михаел Павлов.

"Канарчетата" са на 10-ото място с актив от 20 точки.

Пирин демонстрира прогрес в последните си мачове като в последния мач се наложи с 2:1 над ФК ЦСКА 1948 в миналия кръг. "Орлетата" заемат 14-ата позиция с 15 пункта. През седмицата бе направена и промяна в ръководството. Бившият капитан на тима Петър Занев бе избран за нов управител на клуба на мястото на Атанас Дафинов. В момента "орлетата" са в много тежко финансово положение и се търси нов собственик.

Петър Занев е новият управител на Пирин (Благоевград)

Досегашният Атанас Дафинов беше освободен след подадена оставка

В шампионатната пауза Пирин успя да се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България, след като спечели с 2:1 в Благоевград срещу Ботев Враца.