Ботев (Пловдив) и Локомотив (София) завършиха 0:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Акцент в срещата бе не толкова резултата, колкото сериозното забавяне преди началото на второто полувреме.

Причина за това бе проблем със захранването на стадиона на "канарчетата" в Коматево, след като токът в целия квартал спря.

Снимка 606076

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна равностойно, като в първите десет минути и двата отбора пропуснаха по една добра възможност да поведат в резултата.

Първо Точукву Ннади демонстрира отлична техника, след като преодоля съперников играч и подаде към Джеймс Етоо. Камерунецът стреля по земя, но Александър Любенов реагира блестящо и спаси.

Юлиан Ненов центрира отдясно към наказателното поле, където на първа греда Димитър Митков засече с глава, но вратарят Хидайет Ханкич със сетни сили изби в корнер.

Снимка 606077

В 26-ата минута Димо Бакалов напредна отляво и пусна топката към Димитър Митков, който стреля мощно от воле. Ханкич се не намеси добре и кълбото заплашително тръгна към връхлитащия Антонио Вутов. В крайна сметка стражът на Ботев поправи грешката си.

В добвеното време на първата част домакините нацелиха гредата. Антоан Бароан отправи мощна тупалка по диагонала, след като получи пас отляво от Па Конате. Топката обаче се удари в напречната греда.

Снимка 606075

Така първите 45 минути завършиха без отбелязан гол. Непосредствено след оттеглянето на футболистите в съблекалните токът в Коматево угасна, което доста забави подновяването на играта.

"Канарчетата" излязохоха по-вдъхновени след дългата пауза и още в първите минути на втората част притиснаха своя съперник. На няколко пъти играчите на домакините осъществиха опасни атаки, които не съумяваха да ги оползотворят.

Снимка 606102

В 78-та минута "жълто-черните" имаха отличен шанс да открият резултата, ала вратарят на "червено-черните" Александър Любенов се отличи с две качествени намеси. Първо Точукву Ннади не успя чрез удар да се разпише, след което топката достигна до Николай Минков, който стреля право в стража на гостите.

"Столичните железничари" имаха отлична възможност да стигнат до късно попадение. Нападателят Димитър Митков изпълни по чудесен начин пряк свободен удар. За щастие на австрийския страж кълбото премина встрани от вратата. До края на сблъсъка не последва нищо значимо.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (София) 0:0 (Развой на срещата по минути)

С мач между Ботев (Пловдив) и Локомотив (София)