Ботев (Пловдив) нанесе разгромна загуба на Локомотив (София) с 6:0 в мач от 15-ия кръг на еfbet Лига. "Жълто-черните" сложиха край на интригата още през първото полувреме, отбелязвайки цели три гола. Останалите попадения пък паднаха през втората част. По този начин "канарчетата" са на 10-то място с 18 точки, докато "столичните железничари" са 12-ти с 14 пункта.

Домакините определено стартират по-уверено срещата, като на два пъти застрашиха вратата на гостите. Втората възможност бе по-опасна, когато Самуел Акере получи извеждащ пас, но ударът му профуча покрай десния страничен стълб.

С оглед по-силната игра, "канарчетата" заслужено откриха резултата след грешка в отбраната на "червено-черните". В 4-ата минута нападателят Антоан Бароан надбяга противниковите защитници, след което се възползва от неубедително изчистване на Диме Димов, реализирайки за 1:0.

Снимка 639228

Източник: startphoto.bg

Очевидно играчите на "железничарите'" не можеха да се нагодят към темпото на игра в днешния сблъсък, тъй като продължиха да допускат фатални неточности в защита. Този път бранителят Лука Иванов сбърка, Антоан Бароан отне топката, напредна и намери в наказателното поле Самюел Акере, който необезпокояван удвои аванса на тима от Пловдив.

Бързите футболисти на Ботев (Пд) продължиха да създават огромни проблеми на анемичната защита в "червено-черно". В 31-ата минута Голмайсторът Антоан Бароан се озова на стрелкова позиция, ала изстрелът му не попадна очертанията на вратата.

Снимка 639227

Възпитаниците на Душан Керкез окончателно решиха двубоя в своя полза малко преди края на полувремето. Тогава Десният краен бранител Ивайло Найденов не прецени действията си и фаулира Антоан Конте. С изпълнението се нагърби рожденикът Ивелин Попов, с чието изпълнение не остави шансове на стража Бубакар Гайе.

Безобразното представяне на червено-черните" не спря и през второто полувреме. В 56-ата минута "канарчетата" отново с лекота нанизаха четвърти гол във вратата на Локомотив (София), когато Антоан Бароан с изкусен пас комбинира с Емануел Уме, а той с мощен изстрел преодоля Бубакар Гайе.

Снимка 639229

В 66-ата минута Ботев (Пловдив) отбеляза още едно попадение. Съставът на Душан Керкез осъществи впечатляваща контра атака, след като Антоан Бароан превзе празното пространство пред себе си, реализирайки за 5:0. В 78-ата минута пловдивчани напълно унищожиха "железничарите" след попадение на Самюел Акере.

Ботев (Пд) - Локо (Сф) 6:0 (Развой на срещата по минути)