Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители:

Двубоят в Стара Загора завърши с убедителен и заслужен успех на Берое.

87′

Иван Караджов се опита да финтира Атанас Кабов и с късмет успя да запази топката.

77′

Окриленият от попадението си Уерди Мара пое отляво и навлезе към центъра на терена, като опита удар от границата на наказателното поле, но неточно.

62′

Берое удвоява аванса си чрез влезлият като резерва Уерди Мара, който се разписа след удар с левия крак. Берое организира бърза атака, Васил Василев се откъсна и нахлу в наказателното поле, след което подаде към Мара беше безпогрешен.

61′

Серкан Юсеин напусна игра. Влиза Уерди Мара.

51′

Голмайсторът за Берое Тонислав Йорданов получи добър шанс и опита да прехвърли вратаря, но Димитър Шейтанов успя да улови топката.

47′

Второто полувреме започна като първото - с натиск на Септември. Първият удар отправи нападателя на гостите Мартин Петков, който засече с глава центриране на Мартин Стоянов, но топката излезе в аут.

45′

Реферът Георги Давидов дава начало на втората част.

45′

Първите 45 минути завършиха. Отборът на Септември беше активен в началните минути, отправи първия удар в мача, но в крайна сметка домакините откриха резултата от дузпа чрез Тонислав Йорданов. В края на полувремето столичани също опитаха натиск, но отново без резултат.

42′

Отново Васил Василев се озова в интересна ситуация, след като догони едно дълго подаване, пое топката и влезе в наказателното поле, но тя му бе отнета.

32′

Берое организира интересна атака през центъра, Васил Василев нахлу в наказателното поле, но центрирането му се оказа твърде силно и нищо не последва.

27′

Тонислав Йорданов открива за Берое от дузпа, отсъдена за игра с ръка на капитана на Септември Асен Георгиев.

25′

Септември стига с лекота до ситуации пред вратата на Берое, но винаги нещо не достига да бъде нанесен поне удар.

20′

Кристиян Пешов от Септември отправи първия удар към една от двете врати в срещата, след като завърши продължителна обсада на вратата на Берое и две статични положения. Топката обаче мина встрани от лявата странична греда.

15′

Защитникът на Берое Густаво Каскардо получи травма и ще бъде принудително заменен.

10′

Столичани са по-активни в началните минути, но не могат да създадат опасности пред вратата на Караджов.

5′

Шейтанов прати топката дълбоко в полето на Берое и възникнаха възможности за опасно нападение, но Караджов излезе напред и улови топката.

1′

Двубоят в Стара Загора стартира с очакван домакински натиск, но в наказателното поле на Септември нямаше кой да засече топката.

19. Васил Василев 17. Симеон Александров
98. Тонислав Йорданов; 24. Стефан Милич.
77. Божидар Пенчев

Берое ще приеме Септември (София) в първия си мач от плейофната битка за оцеляване в efbet Лига. Двубоят в Стара Загора стартира в 19:15 часа, а главен рефер ще бъде Георги Давидов.

Старозагорци излизат като втори в групата с актив от 27 точки. Въпреки че разликата между тимовете в групата е доста малка, "заралии" са едни от фаворитите за оцеляване. Към момента разликата между тях и "опасното" пето място е 5 точки. При оставащи пет мача Берое държи всичко в свои ръце да си гарантира оставане в елита и през следващия сезон.

Септември от своя страна влиза в този мач, заемайки петото място, което означава, че ако в края на сезона столичани останат там, то директно ще изпаднат във Втора лига. Добрата новина за септемврийци е, че разликата с горните отбори не е толкова голяма. Те са на 1 точка от четвъртото място и на 2 от третото. До края на сезона обаче отборът няма право на много грешки, ако иска да запази елитния си статут.

Последните 3 мача между Берое и Септември завършват с победа на столичани. По-рано през сезона отборите се срещнаха два пъти, като единия път септемврийци се наложиха с 2:1, а в другия с 3:1. Последният успех на Берое датира от 2018 година, когато "заралии" печелят с 1:0.

Пирин (Благоевград) - Хебър (Пазарджик) : 2:1 (Развой на срещата по минути)