Пирин (Благоевград) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 в мач от efbet Лига

Трудна, но сладка победа за Пирин над Хебър

Муса Сила е заменен от Николай Николаев.

87′

Венцислав Бенгюзов е контузен и заменен от Любомир Тодоров.

86′

ГОЛ! Лорен Марузин! Стефан Цонков отигра след центриране от пряк свободен удар и с глава свали топката към съотборника си. Мазурин отправи на пръв поглед нелеп изстрел, забивайки топката в земята. Кълбото обаче направи коварна парабола и обърка Кавольов.

85′

Жълт картон за Лорен Марузин.

84′

Алекс Серано центрира добре отляво, а Стефан Цонков се извиси във въздуха и отправи удар с глава, който бе спасен от Максим Ковальов.

81′

Дмитро Семенив получава жълт картон.

Снимка 617990

Източник: startphoto.bg

81′

Дмитро Семенив е заменен от Борис Тютюков.

76′

Даниил Кондраков получава жълт картон.

73′

Димитър Тонев е заменен от Мартин Смоленски.

67′

Георги Търтов е заменен от Марк-Емилио Папазов.

Снимка 617989

67′

Октай Хамдиев е заменен от Стилиян Тисовски.

67′

Стоян Стоичков е заменен от Лорен Марузин.

65′

Чебраилс Макрецкис получава жълт картон.

54′

ГОЛ! Илкер Будинов! Венцислав Бенгюзов пусна отлично прехвърлящо защитата на гостите центриране. Будинов стигна до подаването и стреля с глава, пращайки топката във вратата на Петър Дебърлиев.

47′

ГОЛ! Дмитро Семенив! Илкер Будинов напредна добре и центрира отдясното. Семенив навлезе към вътрешността на наказателното поле и стреля с първото докосване, пращайки топката във вратата.

47′

Иван Тасев е заменен от Илкер Будинов.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

40′

Стоян Стоичков подаде към Венсан Марсел, който стреля веднага, но Ковальов бе на добра позиция и спаси.

34′

Греда! Венцислав Бенгюзов се пребори за топката отдясно на наказателното поле и центрира към далечна греда. Там връхлитащият на скорост Андрей Йорданов засече с глава, но топката се удари в напречната греда. Късмет за гостите.

Снимка 617988

26′

Венцислав Бенгюзов получава жълт картон.

26′

Иван Тасев бе повален на земята в наказателното поле и съотборниците му вдигнаха ръце, претендирайки за дузпа. Съдията Валентин Железов понечи да отсъди наказателен удар, но от ВАР му съобщиха, че преди това футболистът се е намирал в положение на засада.

25′

Венсан Марсел комбинира със свой съотборник, след което шутира от разстояние, но Ковальов отново нямаше проблеми и улови.

14′

Домакините все още търсят ритъма си и не успяват да осъществят атаки към вратата на Петър Дебърлиев.

Снимка 617977

9′

Георги Търтов отправи плътен изстрел по земя от далечно разстояние. Максим Ковальов обаче беше подготвен и изби.

3′

Мартин Михайлов! Първа интересна ситуация. Топката попадна в краката на Михайлов след сериозно разбъркване в наказателното поле. Футболистът обаче не успя добре да насочи кълбото към вратата и  Максим Ковальов улови.

1′

13. Алекс Педински 84. Стилиян Тисовски

Пирин и Хебър се изправят един срещу друг в първия двубой от плейофната група с отборите, борещи се за оставане в efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" е от 17:00 часа и ще бъде ръководена от Валентин Железов.

Двата тима завършиха редовния сезон с победа. "Орлетата" вгорчиха дебюта на Красимир Балъков и се наложиха над Септември с 1:0, а пазарджиклии записаха успех с 2:0 при гостуването си на Берое. Пирин и Хебър са разделени от една точка и днес ще бъдат крайно мотивирани да направят нова крачка към спасението и да се отдалечат от дъното в класирането.

Хебър (Пазарджик) очаква подкрепа от феновете си за мача с Пирин (Благоевград)

Срещата между двата тима е в петък

Домакините влизат в плейофната фаза с 5 победи в актива си, а техният съперник - с 6. В двата мача през настоящата кампания помежду им Пирин надделя над Хебър у дома, а двубоят на Националния стадион "Васил Левски" завърши без победител.

Христо Янев няма да може да разчита на контузените Янко Георгиев и Преслав Йорданов, както и на наказания Христофор Хубчев. В състава на "орлетата" обаче се завръща Иван Тасев, който пропусна срещата със Септември.

Гостите пък ще трябва да се справят без Георги Вълчев, който срещу Берое си изкара деветия жълт картон през сезона.

Пирин (Благоевград) пусна в продажба билетите за мача с Хебър (Пазарджик)