Шампионът на Италия Итас Диатек (Тренто) постигна трета победа в Серия А1, след като се наложи като гост над Тоно Калипо (Вибо Волентия) с 3:1 (25:27, 25:15, 25:14, 25:21) в мач от 4-ия кръг.

Резултатът можеше да бъде още по-ясен, но при 24:20 за шампионите от Тренто в първия гейм новаците в италианското първенство успяха да изравнят и дори да го спечелят с 27:25 - 1:0 за Вибо Валентия. Възпитаниците на треньора Радостин Стойчев взеха нещата в свой ръце и спечелиха следващите две части съответно на 15 и 14 точки. За това много помогна блестящата игра на бразилеца Леандро Висото и полския национал Михал Винярски.

Последният гейм се движеше точка за точка, но в края му "жълто-сините" от Тренто успяха да се наложат с 25:21 и съответно 3:1 за шампионите.

Най-полезни за победата на Тренто бяха бразилеца Леандро Висото и поляка Михал Винярски, които завършиха съответно с 23 и 21 точки. Звездата на отбора българинът Матей Казийски явно не беше на познатото ниво и се отчете само с 11 точки.

За домакините от Вибо Валентия най-резултатен бе българина с италиански паспорт Венцислав Симеонов с 15 точки, но неговите усилия не бяха достатъчни, за да донесат победата на отбора му.