Алианц (Милано) с Матей Казийски в състава загуби категорично първия мач от 1/4-финалните плейофи на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Роберто Пиаца тим падна като гост на полския Алурон КМК Варта (Заверче) с 0:3 (23:25, 19:25, 19:25) в среща, играна тази вечер пред близо 2600 зрители в зала "Арена Сосновец".

Реваншът между двата тима е следващия четвъртък (18 януари) от 21,00 часа българско време в Милано. Казийски и компания трябва да гонят задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна Заверче се нуждае само от два спечелени гейма, за да продължи напред за Купата на CEV.

Матей Казийски игра цял мач за Милано и стана втори по резултатност със скромните 8 точки (50% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +5).

Най-резултатен за италианския тим стана японският национал Юки Ишикава с 12 точки (63% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +7).

За домакините от Заверче страхотен мач изигра Карол Бутрил, който реализира страхотните 27 точки (1 блок, 3 аса и 68% ефективност в атака - +23) за победата.