Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс загубиха визитата си на Ню Йорк Никс със 109:120 и имат все по-малки шансове да се класират директно за плейофите в НБА. Българинът се представи солидно "Медисън Скуеър Гардън" и завърши мача с 11 точки, 2 борби и 2 асистенции. Той прекара в игра почти 14 минути и показа, че постепенно навлиза във форма след възстановяването си от контузията в глезена.

Сакраменто водеше с 21 точки в началото на втората четвърт, но допусна обрат и не можа да се изравни по показатели с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. "Кралете" са осми в класирането на Западната конференция, но имат много трудна програма в оставащите 6 мача и е малко вероятно да се преборят за позиция в топ 6.

Победата беше важна за Ню Йорк, защото след нея "бричовете" са с баланс от 45 успеха и 31 поражения. По този начин тимът на Том Тибодо измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток, а е близо и до третия Кливланд Кавлиърс.