Защитаващата титлата си Мария Шарапова се класира за 1/4-финалната фаза на Откритото първенство на Франция след победа с 6:4, 6:3 срещу представителката на САЩ Слоун Стивънс.

Поставената под номер 2 в основната схема Шарапова сложи край на спора след час и 29 минути игра на централния корт „Филип Шатрие", а в следващия си двубой ще се изправи срещу сръбкинята Елена Янкович.

Преди минути , трикратна полуфиналистка на "Ролан Гарос", разгроми американката Джейми Хемптън с 6:0, 6:2 за 62 минути.

Друга рускиня-Мария Кириленко, също се класира за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем. Тя се справи с Бетани Матек-Сандс със 7:5, 6:4, за да си осигури мач в следващия етап с третата поставена в схемата на надпреварата - Виктория Азаренка.