Куриозна случка приключи с участието на Кристина Плишкова на турнира по тенис в китайския град Нанчан.

Каролина Плишкова става номер едно, Симона Халеп изпусна шанса си да оглави световната ранглиста

Анжелик Кербер падна от върха след слабо представяне на Уимбълдън 2017

Близначката на световната №1 Каролина Плишкова водеше с 3-0 гейма в първия сет срещу японката Нао Хибино и отиде до стола за почивка. Тъй като беше много топло, услужливите домакини бяха сложили вентилатор до скамейката.

Плишкова реши, че този вентилатор ѝ пречи и опита да го премести. Чехкинята не прецени, къде трябва да хване уреда и поряза палеца на лявата си ръка. Полученото нараняване неочаквано сложи край на мача. Кристина, както и сестра ѝ Каролина, е левичарка.

Хибино спечели и следващата си среща. Тя се наложи над китайката Жин Жин-лу с 6-2, 6-3 и ще играе на полуфинал срещу друга представителка на домакините Яфан Ван.

Останалите четвъртфинали са: Арина Родионова (Австралия) - Ксиниун Хан (Китай) и Лин Жу (Китай) - Шуай Пън (Китай) 6-7, 0-6.