Европейският шампион Италия показа, че и на тазгодишното първенство ще се бори за спечелването на трофея след победа над Албания с 2:1 във втория сблъсък от група "B".

По този начин "Скуадра адзура" е на второ място в компанията на Испания и Хърватия, които в ранния сблъсък завършиха при резултата 3:0.

Снимка 669682

Срещата ще се запомни с гръмкото начало, тъй като считаният за аутсайдер в групата отбор на Албания съумя да отбележи най-бързия гол в историята на Европейските първенства. В 23-та секунда съставът на Лучано Спалети сбърка фрапантно в изнасянето на топката, а кълбото попадна в Недим Байрами, който с топовен изстрел шокира Джанлуиджи Донарума.

Въпреки амока от ранното попадение във врата на "адзурите", играчите в синьо моментално се впуснаха в атака и усилията им бързо се възнаградиха. В 10-ата минута Ди Марко изпълни корнера, за да подаде на Лоренцо Пелегрини, а той с центриране към далечната греда намери Алесандро Бастони, чийто удар влетя във вратата на Томаш Стракоша за 1:1.

Инкасираният гол отприщи импулс в редиците на Италия и натискът им закономерно бе оползотворен в 17-ата минута, когато Джанлука Скамака стреля, топката се отби в бранител на Албания, след което попадна в Николо Барела, с чието фалцово изпълнение матира Томаш Стракоша.

Снимка 669681

Интензивната игра на Италия с подавания между линиите определено затрудняваше отбраната на Албания, която сгреши фатално, но се отърва от попадение. В 33-та минута централният нападател Джанлука Скамака находчиво изведе Давиде Фратези на стрелкова позиция, той чукна топката, ала десния страничен стълб съхрани надеждите на албанците в днешния мач.

Италианците можеха да съжаляват, че не водеха по-убедително с оглед пропиляните положения. В края на първото полувреме халфът Лоренцо Пелегрини се пребори във въздушно единоборство със съперник, топката достигна до Джанлука Скамака, който не се поколеба моментално да нанесе удар, спасен от Томаш Стракоша.

Снимка 669677

Първото полувреме сякаш изтощи физически двата отбора, защото през втората част темпото спадна драстично и липсваха интересни ситуации в срещата.