Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу световния №6 Стефанос Циципас в полуфинален сблъсък на последния за годината турнир от сериите "Мастърс 1000" в Париж. Мачът ще започне малко след 15:00 часа.

До момента двамата са се срещали седем пъти в официални двубои, като представителят на Гърция води с 6:1 победи.

За последно Димитров и Циципас играха един срещу друг в мача между България и Гърция на турнира United cup, в началото на годината, когато Стефанос направи обрат и се наложи с 4:6,6:2,7:6(4). Eдинствената до момента победа за Гришо датира от есента на 2020 година във Виена.

преди 6 месеца в 17:43 ч.

ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ, ДИМИТРОВ!

Димитров поведе убедително с 3:0, след две неточности на представителя на Гърция. По-късно показа страхотна игра в защита, за да си осигури аванс от 4:0, а след впечатляващ минаващ удар по диагонала се доближи само на две точки от крайния успех. Размяната на полетата дойде при резултат 5:1 за българина. Григор стигна до четири поредни мачбола за 6:2, първият от тях бе отразен, но Димитров сложи крй на спора с минаващ удар по диагонала и си осигури място в големия финал, където негов съперник ще бъде победителят от мача межу Новак Джокович и Андрей Рубльов.

Последно обновление в 17:44 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:35 ч.

6:6

Най-логичното се случи. Циципас взе подаването си на 0 и отново тайбрек ще реши изхода на мача.

Последно обновление в 17:35 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:32 ч.

6:5

Стефанос поведе с 0:15, но Димитров отговори с четири поредни точки и си осигури минимум тайбрек в заключителния сет.

Последно обновление в 17:32 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:29 ч.

5:5

Доминацията на сервиращите продължава с пълна сила и 5:5.

Последно обновление в 17:29 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:25 ч.

5:4

Трети пореден гейм за Димитров, в който неговият опонент нe успя да запише нито една точка. След паузата световният №6 ще сервира за оставане в мача.

Последно обновление в 17:26 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:23 ч.

4:4

Директните точки на Циципас от начален удар не спират. Той записа цели три такива и без никакви затруднения задържа подаването си.

Последно обновление в 17:23 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:19 ч.

4:3

Отново експресен сервис гейм, спечелен на 0, за Димитров.

преди 6 месеца в 17:17 ч.

3:3

Нови два аса на Циципас за начало и край на гейма и ново равенство - 3:3.

преди 6 месеца в 17:13 ч.

3:2

Този път никакви затруднения за българина при негов сервис - гейм на 0 и аванс от 3:2 в решителния трети сет.

преди 6 месеца в 17:12 ч.

2:2

Григор направи впечатляващ бекхенд уинър за 15:15, но това бе и единствената точка, която успя да вземе в гейма, който представителят на Гърция завърши с мощен ас по правата.

Последно обновление в 17:13 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 17:06 ч.

2:1

За първи път от началото на мача Циципас стигна до точка за пробив, даже не само една, а цели две, при това поредни, за 15:40. Григор отрази и двете, първата от тях със страхотен бекхенд по правата, след дълго разиграване. По-късно българинът спаси трети и четвърти шанс за своя опонент и в крайна задържа подаването си!

преди 6 месеца в 16:58 ч.

1:1

Световният №6 вкара няколко добра сервиса и също спечели подаването си на 15.

преди 6 месеца в 16:54 ч.

1:0

Григор откри решителния трети сет със спечелен сервис гайм на 15.

преди 6 месеца в 16:51 ч.

6:7, СЕТ ЗА ЦИЦИПАС

Представителят на Гърция първи стигна до мини пробив след грешка на Димитров, а после направи и още един, след като изпълни страхотен минаващ удар по диагонала, за да поведе с 3:0. Циципас взе набързо и двете си подавания, с което си оситури аванс от 5:0. Непредизвикана Грешка на Григор осигури шест поредни сетбола за световния №6 и макар българинът да избегна да загуби тайбрека на 0, Стефанос не допусна изненада и спечели дългия гейм със 7:1, а с това изравни и резултата в сетовете.

Снимка 640608

Последно обновление в 17:00 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:43 ч.

6:6

Отново никакви колебания от страна на Димитров и сетът ще се реши в тайбрек.

Последно обновление в 16:44 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:38 ч.

5:6

Циципас все по-често излиза на мрежата в опит да бъде максимално агресивен и това засега му носи успех. Той взе гейма си на 30 и си осигури поне тайбрек във втората част.

Последно обновление в 16:38 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:34 ч.

5:5

Пропуснатите шансове за пробив в предишния гейм не повлияха по негативен начин на българина, който взе подавнето си на 15 и изравни за 5:5.

преди 6 месеца в 16:30 ч.

4:5

Димитров стигна до точка за пробив при 30:40, която бе отразена с добра игра на мрежата от страна на Циципас, след това Стефанос успя да спаси още един скрит мачбол и в крайна сметка се измъкна от опасността.

Последно обновление в 16:31 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:23 ч.

4:4

Димитров допусна втора двойна грешка от началото на мача, но това по никакъв начин не му попречи да вземе подаването си.

преди 6 месеца в 16:18 ч.

3:4

Гришо поведе с 15:30 при сервис на своя опонент, но не успя да вземе и точка повече до края на гейма.

преди 6 месеца в 16:15 ч.

3:3

Циципас постави под известно напрежение Григор, като се стигна до 30:30, но българинът взе следващите две разигравания, второто от тях с впечатляващ удар над глава "ала Сампрас" и изравни за 3:3.

Последно обновление в 16:16 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:07 ч.

2:3

Григор изпълни блестящо къса топка във втората точка от гейма, малко по-късно стигна и до 30:30, но с два добри сервиса Циципас измъкна подаването си.

Последно обновление в 16:08 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 16:04 ч.

2:2

За първи път във втория сет посрещачът взе повече от една точка на сервис на своя на съперник, но това не попречи на Григор да спечели подаването си и да изравни за 2:2.

Последно обновление в 16:05 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 15:59 ч.

1:2

Доминацията на сервиращите продължава. Световният №6 спечели гейма на 15.

преди 6 месеца в 15:55 ч.

1:1

Хасковлията не остана по-назад от своя съперник и също взе подавенето си без да загуби точка.

преди 6 месеца в 15:54 ч.

0:1

Циципас започва втория сет със сервис гейм спечелен на 0.

Последно обновление в 15:54 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 15:51 ч.

6:3, Григор Димитров спечели първата част!

СЕТ ЗА ГРИГОР! Българинът не трепна, когато сервираше за затваряне на първата част, като взе подаването си на 15 и се доближи на един сет от място във финала.

Снимка 640605

Последно обновление в 16:03 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 15:45 ч.

5:3

Димитров започна гейма с впечатляващо отиграване в близост до на мрежата. При 15:15 той още веднъж демонстрира уменията си, за да спечели много интензивно разиграване, а впоследствие дори стигна до точка за спечелване на сета, която бе заличена от добър сервис на гръцкия представител. По-късно Циципас отрази още един сетбол и в крайна сметка, след няколоко равенства, успя да задържи подаването си.

преди 6 месеца в 15:36 ч.

5:2

Димитров набързо поведе с 40:0 и въпреки че Циципас спечели една точка, българинът взе  подаването си без да се се стига до излишни усложнения, като така се доближи само на гейм от успеха в първия сет.

преди 6 месеца в 15:30 ч.

4:2

Циципас заложи на агресивната игра в шестия гейм и това му донесе необходимия резултат. Гъркът взе подаването си без да загуби точка.

преди 6 месеца в 15:27 ч.

4:1

Още един безапелационно спечелен сервис гейм в сметката на Димитров. Той вкара няколко мощни сервиса, на които световният №6 нямаше отговор, с което улесни задачата си.

Последно обновление в 15:27 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 15:24 ч.

3:1

Първи гейм и за Циципас, спечелен на 30.

преди 6 месеца в 15:20 ч.

3:0

Гришо безпроблемно затвърди пробива с гейм на 0.

преди 6 месеца в 15:19 ч.

ПРОБИВ ЗА ДИМИТРОВ! 2:0

Димитров стигна до ранен пробив, след блестящо изигран гейм на ретур, в който най-дабрият български тенисист записа някои впечатляващи отигравания.

преди 6 месеца в 15:14 ч.

1:0

Григор започна мача с двойна грешка, но след това спечели четири поредни точки и взе без затруднения откриващия гейм.

Последно обновление в 15:14 ч. на 04.11

преди 6 месеца в 15:06 ч.