Световният №1 при тенисистите Роджър Федерер от Швейцария се класира за полуфиналите на турнира за мъже на червени кортове в Ещорил, Португалия с награден фонд 370 000 евро.

На четвъртфиналите 26-годишният швейцарец нямаше никакви проблеми срещу първата ракета на Португалия, №146 в света Фредерико Жил за 6:4, 6:1. Мачът продължи час и 34 минути. Това бе първи сблъсък между двамата в професионалния тенис.

Федерер записа пет аса срещу нито един за съперника си. Двамата тенисисти си размениха по една двойна грешка. Швейцарецът регистрира 70% първи сервис срещу 77% за Жил.

На полуфиналите швейцарецът ще се изправи срещу победителя от четвъртфиналите между чеха Иржи Ванек и германеца Денис Гремелмайер.

Междувременно Федерер обяви, че ще води тима на Швейцария в плейофа за влизане в Световната група за Купа "Дейвис" срещу Белгия. Сблъсъкът е от 19 до 21 септември в Швейцария.

"Твърдо ще участвам в мача срещу Белгия. Надявам се да помогна на отбора на Швейцария отново да играе в Световната група. Бях изключително доволен от победата на тима над Беларус. Дано положителните емоции от този мач останат и за сблъсъка с белгийците", коментира Федерер.