ТК "Черно Море Елит" (Варна) триумфира с титлата на Държавното отборно първенство за мъже "Happy", след като във финалния двубой се наложи с 2-0 победи над ТК "Левски".

В първия мач Валентин Димов изоставаше с 2-5 в третия решителен сет, но успя да стигне до впечатляващ обрат, спечели пет поредни гейма и даде преднина от 1-0 на отбора на Черно море Елит, побеждавайки с 5-7 6-3 7-5 Илия Кушев.

Във втората среща Тодор Енев се наложи със 7-6(5) 7-6(3) над Тихомир Грозданов и след общ резултат 2-0 ТК "Черно Море Елит" триумфира за четвърта поредна година с титлата на Държавното отборно първенство за мъже.

Двубоят отново премина през серия от обрати, като при при 5-4 и 6-5 гейма във втория сет Енев сервираше за мача, но Тихомир Грозданов на два пъти успяваше да върне пробива и се стигна до нов тайбрек. Играта продължаваше да бъде равностойна, но при 3-3 Тодор Енев спечели следващите четири разигравания, което сложи точка на спора в този атрактивен двубой.

На трето място се класира отборът на ТК "Суперспорт" (Варна), победил с 2-1 НСА.  В първата среща Димитър Петров поведе с 6-0 на Данаил Търпов и състезателят на НСА се отказа поради контузия. Във втория мач Александър Лазов изравни за 1-1 след победа с 6-3 6-2 над Ивайло Трайков, а при двойките Трендафилов/Трайков (Суперспорт)  се наложиха с 6-2 7-6(5) над Лазов/Търпов (НСА).

Държавното отборно първенство за мъже "Happy" е с общ награден фонд 10,000 лв., осигурени от веригата ресторанти Happy Bar & Grill. Шампионите от Черно Море Елит получиха 4,000 лв, финалистите от Левски - 2,000 лв., завършилите на трето място Суперспорт - 1,200 лв,  четвъртите НСА - 800 лв., а класиралите се на 5-8 място по 400 лв.