Най-сетне се намери отбор в Испания, който да победи Барселона! След 18 победи и 1 реми, каталунците най-сетне загубиха мач. Това се случи при гостуването на Реал Сосиедад,а възпитаниците на Тито Виланова паднахас 2:3.

Постижението на баските е особено значимо и с оглед на факта, че Барса водеше с 2:0 до 25-ата минута. Домакините обаче успяха да обърнат, благодарение и на червения картон на Жерард Пике.

В началото нищо не предвещаваше подобно развитие. Меси откри с красив удар в 7-ата минута, след като вратарят на Сосиедад Браво подари топката на гостите с левашкото си изпълнение на един аут.

Малко по-късно Педро удари гредата, но нямаше какво да спре младия възпитаник на „Ла Масия" в 25-ата мин. Дани Алвеш овладя пас на Шави и напредна, преди да пусне към Педро, който не остави шанс на домакинския вратар.

Барселона продължи да доминира и в 40-ата мин. отново гредата спаси Сосиедад от сигурен трети гол, този път след удар на Меси. По ирония на съдбата, секунди след това Реал намали. Кастро матира Валдес след подаване на Карлос Вела и остави интригата жива.

След почивката баските заиграха с много по-голямо самочувствие и това дад резултат. В 56-ата мин гостите останаха с човек по-малко, след като Пике получи втори жълт картон за задържане на Вела.

Оттук започна и обратът за домакините. Малко след изтичането на час игра Чорри стреля след центриране на много активния Вела, топката се отклони в Масчерано и изненада Валдес.

Сосиедад видя шанса и натисна здраво. Барса успя да се измъкне в няколко ситуации, но нямаше какво да им помогне в 91-ата мин. Тогава Иманол Агирече се вклини между Пуйол и Масчерано и с точен удар донесе безценния успех на домакините.

Барса остава лидер в Примера с 11 точки пред втория Атлетико и 18 пред Реал, но мадридските тимове са с мач по-малко.

Реал Сосиедад - Барселона 3:2