Отборът на Рома се доближи само на 1 точка от лидера Ювентус, след като "вълците" се наложиха с минималното 1:0 при гостуването си на Удинезе.

Единственото попадение в срещата реализира белгийският национал Раджа Наинголан, който се разписа в 12-та минута. Полузащитникът се възползва от асистенция на Кевин Строотман и с красиво изпълнение даде преднина на столичани.

Рома можеше да удвои аванса си само 6 минути по-късно, когато гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Един Джеко пропусна от бялата точка.

Все пак "римляните" запазиха преднината си до края на срещата и събраха актив от 44 точки. Ювентус е с 45, но и два мача по-малко, а по-късно тази вечер "бианконерите" гостуват на Фиорентина.