Рома се наложи над Фрозиноне с 3:0 като гост в мач от 25-ия кръг в италианската Серия "А".

Нидерландецът Деан Хуйсен даде аванс на римските "вълци" в 38-ата минута, като Сардар Азмун и Лееандро Паредес се разписаха през второто полувреме за водения от Даниеле де Роси тим.

След този успех Рома вече има 41 точки в актива си, заемайки 6-то място в Серия А, докато Фрозиноне е на 15-та позиция с 23 пункта.

Наполи - Дженоа 1:1 в мач от Серия "А"

Гол в добавеното време спаси Наполи от шокираща загуба на стадион "Диего Марадона"

Попадение на Нгонге спаси шампионите от шокираща загуба

Първото чисто положение в мача бе на сметката на Фрозиноне. В 24-ата минута Матиас Соуле стреля от границата на наказателното поле на Рома, но Миле Свилар направи страхотно спасяване.

Кайо Жорже получи топката в наказателното поле на Рома и стреля с първото си докосване, но стражът на римските "вълци" отрази с крак в 32-рата минута-

Рома успя да поведе в 38-ата минута, когато Деан Хуйсен направи страхотен рейд през средата на терена, който завърши с удар от средна дистанция, не оставяйки никакви шансове на Стефано Турати да отрази.

Второто полувреме започна с натиск от страна на футболистите на Де Роси, който даде резултат в 71-ата минута, когато Сардар Азмун бе на правилното място в точни момент, за да се възползва от рикошет в наказателното поле на Фрозиноне и да реализира за 2:0

Рома сложи окончателно точката на спора в 81-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа, след като Калеб Околи игра с ръка в собственото си наказателно поле. Леандро Паредес не трепна и реализира от бялата точка.

Удинезе - Каляри 1:1 в мач от Серия "А"