Ювентус се доближи на две точки от Интер в битката за Скудетото. Селекцията на Масимилиано Алегри триумфира с минималното 1:0 над Рома, а единственото попадение беше дело на Адриен Рабио. Дербито предложи доста интересни мигове и сериозно тактическо надиграване, което в крайна сметка завърши с важите три пункта за торинци. Припомняме, че снощи Интер направи грешна стъпка и не съумя да пречупи съпротивата на Дженоа.

"Вълците" можеха да открият резултата още в четвъртата минута, когато след центриране от корнер Браян Кристанте стреля, но топката първо се отклони в тялото на Влахович, а след това и в близката греда.

Каляри - Емполи 0:0 в двубой от Серия "А"

Съдбата обърна гръб на Каляри в опашкарското дерби срещу Емполи

Николо Виола се превърна в антигерой за домакините

В 41-вата минута Руи Патрисио се справи с поредния шут на Влахович, който се оказа първия точен в мача. Малко преди почивката Филип Костич с воле насочи топката към мрежата на гостите, но Еван Ндика успя да я избие с глава. Атаката продължи и последва удар от голяма дистанция на Мануел Локатели, но топката завърши в аут.

Второто полувреме започна по отличен начин за домакините. Костич изостри атака на "Старата госпожа", след което топката стигна до Влахович, който технично чукна с пета. Така кълбото се озова във включилия се Адриен Рабио, който отблизо съумя да преодолее Руи Патрисио за 1:0.

В следващите минути "джалоросите" поеха инициативата, но без да застрашават противниковата врата. Така се стигна до 71-вата минута, когато Дибала опита шут от дъгата на наказателното поле, който беше спасен от Войчех Шчесни.

Удинезе - Болоня 3:0 в двубой от Серия "А"

Удинезе върна Болоня в реалността

Селекцията на Габриеле Чофи спечели с убедителното 3:0

В 84-ата минута Уестъ Макени получи късо подаване в наказателното поле и стреля без излишна подготовка. Топката беше насочена в центъра на вратата, но Руи Патрисио отрази с крак.

В самия край Ювентус можеше да убие интригата с втори гол. Такъв падна и беше дело на Федерико Киеза, но той бе отменен поради засада.

Рома можеше да измъкне равенството с една от последните атаки в срещата. Сердар Азмун се възползва от чудесно центриране и насочи с глава, но Шчесни беше на мястото си и улови.

Милан - Сасуоло 1:0 в мач от Серия "А"