Рома победи измъчено Удинезе с 3:1 на "Стадио Олимпико" в среща от 13-ия кръг на Серия А, с което се изкачи на петото място във временното класиране с актив от 21 точки, докато гостите са 16-и с 10 по-малко.

Римските "вълци" стигнаха до първия гол в мача в 20-ата минута. Пауло Дибала центрира прецизно от свободен удар към наказателното поле, където Джанлука Манчини успя да се измъкне от отбраната на Удинезе и с глава заби в десния ъгъл за 1:0.

Гостите от Удине стигнаха до изравнително попадение в 57-ата минута. Мартин Пайеро направи добър пробив и центрира към Флориан Товен, който с глава прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

Късни голове донесоха победи на Сасуоло и Торино в Серия А

Ето подробности

Рома успя да реализира втори гол в 82-рата минута, а в герой за домакините се превърна Пауло Дибала, който получи подаване от Ромелу Лукаку и с прецизен шут в долния десен ъгъл порази вратата на гостите за 2:1.

В последната минута от редовното време домакините си решиха всичко. Лукаку гардира добре с гръб към вратата и намери Едуардо Бове, който продължи за Стефан Ел Шаарауи, а той прати топката във вратата на Удинезе за крайното 3:1.