Отборът на Милан имаше нова драматична вечер в италианската Серия "А". "Росонерите" преминаха през различни перипетии, но все пак наложиха волята си при гостуването на Удинезе с 3:2.

Селекцията на Стефано Пиоли имаше възможността да поведе след точно 30 минути футбол, когато името си сред голмайсторите записа Рубен Лофтъс-Чийк. Малко по-късно настъпи и големият расистки скандал. Стражът на гостите Майк Менян не издържа на неспирните обиди по негов адрес и самоволно напусна терена, с което двубоят беше временно прекратен.

Около четвърт час хора от двата щаба убеждаваха френския национал да се върне на терена, което и в крайна сметка направи.

Случката обаче повече разби ритъма на "росонерите", отколкото този на домакините. Така Удинезе стигна до пълен обрат. Малко преди паузата Самарджич изравни, а за 2:1 вкара позабравеният французин Флоран Товен.

В този момент Милан изглеждаше на колене, ала смените на Пиоли, най-вече в атака, дадоха отличната си възвръщаемост. Лука Йович съумя да намали в 83-ата, а дълбоко в добавеното време швейцарецът Ноа Окафор подсигури трите точки за миланистите.

С тях "росонерите" са самотни на третото място с 45, докато Удинезе е опасно близо до зоната на изпадащите едва с 18 пункта.

Рома - Верона 2:1 в мач от Серия "А"