В среща от НХЛ Торонто Мейпъл Лийфс отнесе гостуващия тим на Тампа Бей с 6:1. "Кленовите листа" нанесоха удара си във втората третина, когато отбелязоха цели 4 попадения.

Първата третина завърши без голове, но през втората част нещата за гостите тръгнаха зле и в рамките на 4 минути бяха отбелязани 4 гола в тяхната врата.

Първо Джейсън Блейк се разписа в 10 - ата минута. 3 минути по - рано поради контузия играта напусна центърът на Тампа Брад Ричардс.

Впоследствие Матс Съндин направи 2:0 след пауърплей, а минута след това Антропов направи добавка за 3:0. Попаденията на Съндин и Антропов бяха под №15 и за двамата от началото на сезона.

Но домакините не спряха дотук. Резултатът стана 4:0, след като и Чад Килгър записа името си сред голмайсторите.

До края на третината Майкъл Оулет върна едно попадения, но домакините вкараха нови 2 в последната част чрез Мат Стейджън и отново Килгър и затвърдиха успеха си.

Това бе първи от общо четирите сблъсъка между тези два съперника за сезона. през миналата година Торонто спечели всичките си 4 срещи с Тампа.

Любопитен факт е, че в този мач водещият реализатор на лигата Винсънт Лекавалие не записа точка за първи път от 29 ноември насам, когато Тампа игра с Детройт.