Гарнет Хатауей вкара решаващия гол при 2:28 преди края на втория период, а Бостън Бруинс удържаха победа с 2:1 над гостуващия Тампа Бей. По този начин Бруинс спечели титлата в Атлантическата дивизия. Бостън постигна успех в шест поредни мача. Патрис Бержерон вкара първия гол за Бруинс, а Линус Улмарк направи 11 от своите 26 спасявания в третия период.

За Тампа Бей Виктор Хедман вкара единствения гол и Андрей Василевски успя да отрази цели 32 удара.

Рафаел Харви-Пинард отбеляза първия си хеттрик в НХЛ, а Ник Сузуки се отчете гол и три асистенции за Монреал при победа срещу гостуващия Кълъмбъс с 8:2. Майк Хофман имаше гол и две асистенции, а Майк Матисън остана с три асистенции за канадците, които спечелиха едва за трети път в последните си 13 мача. Сам Монтембо направи 21 спасявания.

Николас Рой вкара гол при 2:26 минути от старта на продължението, за да даде на Лас Вегас победата над домакина Едмънтън с 4:3, който бе в серия от пет успеха. Джак Айхел отбеляза попадение и даде две асистенции, Джонатан Маршесо добави гол и асистенция, а Павел Дорофеев също се разписа за лидера в Тихоокеанската дивизия. Лоран Бросоа, четвъртият различен титулярен вратар в четири мача за Лас Вегас, направи 27 спасявания в първия си мач, откакто се завърна след травма.

Евгени Малкин открадна шайбата на Антъни Манта за пробив и отбеляза при оставащи 1:20 минути до края на редовното време, а Питсбърг Пингуинс спечели срещу Вашингтон с 4:3.

Вратарят на Пингуинс Кейси ДеСмит направи 31 спасявания. Дилън Строум записа гол и асистенция, както и Том Уилсън и Алекс Овечкин вкараха за Вашингтон.

Еели Толванен вкара два пъти срещу бившия си отбор, за да изведе Сиатъл до успех със 7:2 над Нешвил.

Виктор Арвидсон отбеляза два пъти, а Дрю Даути добави гол с асистенция за Лос Анджелис Кингс при победата над Унипег с 4:1. Алекс Яфало също вкара, а Йоонас Корписало направи 25 спасявания.