Световният №1 в мъжкия тенис Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Торонто. В двубой от третия кръг испанецът постигна драматична победа на Хуберт Хуркач с 2:1 сета. Полякът спечели първия сет с 6:3 гейма и дори поведе с пробив във втория, но Алкарас постигна обрат, след като взе втората и третата част в тайбрек и се поздрави с победата след 2:41 часа здрава битка.

В следващата фаза на турнира водачът в световната ранглиста ще има за съперник американеца Томи Пол, който елиминира своя сънародник Маркъс Гирон в два сета.

Друг очакван с интерес мач трябваше да противопостави младият италианец Яник Синер и ветерана Анди Мъри, но срещата не се състоя, тъй като шотландецът се оттегли заради болки в корема.

Напред в турнира продължават още Даниил Медведев,Гаел Монфис, Алекс де Минор, Макензи Макдоналд и Алехандро Давидович Фокина, който елиминира третия поставен Каспър Рууд от Норвегия.