Отборът на Левски допусна втора поредна загуба по време на зимния си подготвителен лагер в Турция. След поражението от унгарския Вашаш с 2:3 преди няколко дни, "сините" отстъпиха и на Олександрия с 1:2. Както и в мача срещу унгарците, възпитаниците на Николай Костов отново имаха в аванс в резултата, но пак не успяха да го задръжат и в крайна сметка загубиха.

Първото по-интересно положение в мача бе в седмата минута, когато след удар от дистанция на Хосе Кордоба, топката мина встрани от вратата на Олександрия. Малко по-късно Пламен Андреев допусна грешка при изнасянето на топката и тя му бе отнета, но впоследстие вратарят на "сините" успя да коригира своята неточност. След това Уелтън получи топката на левия фланг, финтира няколко играчи в оранжеви екипи, нахлу в наказателното поле и стреля, но ударът му мина над напречната греда.

Малко след изтичането на половин час игра Цунами центрира в наказателното поле и Рикардиньо изпрати топката в мрежата, но попадението бе отмененено заради спорна засада.

Левски все пак излезе напред в резултата в 39-ата минута. Ван дер Каап бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Рикардиньо.

В заключителните секунди на първото полувреме, обаче, Олександрия стигна до изравняване на резултата, след точен удар на Артьом Шулянский!

През втората част Николай Костов направи множествопромени в състава на Левски, което даде инициативата на съперника. Така в 62-ата минута украинците стигнаха до обрат. След добра комбинация в предни позиции новото попълнение на Олександрия Денис Костишин бе точен за 2:1.

В 66-ата минута "оранжевите" организираха нова атака по десния фланг, стигна се до подаване пред наказателното поле, където играч на украинците стреля точно към вратата на Николай Михайлов, който обаче не беше затруднен и улови.

Пет минути по-късно Дейвид Михалев добре задържа топката вдясно на тъча и намери Илиян Стефанов, който тръгна от своята половина на скорост, стигна до дъгата пред наказателното поле и отправи точен изстрел, но бе слаб и топката попадна право в ръцете на вратаря.

Петнадесет минути преди края на редовното време Костишин се вклини между Кристиан Димитров и Михалев, след което засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата на Михайлов.

В 85-ата минута Олександрия беше близо и до трето попадение. След центриране Виктор Любенов и Димитров не успяха да играят с топката, а резервата Владислав Погорилий стреля с глава, но Николай Михайлов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

Левски - Олександрия 1:2 (Развой на срещата по минути)

Проверката започва в 16:00