Юношеският национален отбор на България до 19 години стартира с победа елитните квалификации в Норвегия. В мача на откриването младите "лъвове" спечелиха с 1:0 срещу Израел. Гола за така ценния успех по пътя към европейското в Чехия това лято вкара младата надежда на Литекс Момчил Цветанов в 13-ата минута.

Интересното е, че съдийската тройка, която е била сръбска, е свирила през всичките 90 минути за противника.

Както е известно, възпитаниците на селекционера Михаил Мадански са в една квалификационна група с отборите на домакините, евреите и Исландия. Малко преди 20,00 часа българско време Исландия спечели с 3:2 срещу Норвегия.

Следващият мач на "трикольорите" е във вторник - 29 април, срещу състава на домакините. Последната среща на норвежка земя е на 2 май срещу Исландия. Тимът, заел първото място в Група 3, се класира за Евро 2008.

Стартовият състав на България: Иван Караджов (ЦСКА), Цветомир Панов (Спартак Пл), Илчо Макенджиев (Пирин 2001), Кристиян Узунов (ЦСКА), Тодор Колев (Черно море), Даниел Димов (Черно море), Атанас Зехиров (ЦСКА), Александър Тонев (ЦСКА), Момчил Цветанов (Литекс), Исмаил Иса (Левски), Радослав Василев (Рединг)