Италия спечели и втория си мач от Лигата на нациите след 2:1 като гост на Израел.

На неутрален терен в Будапеща "адзурите" имаха трудни начални 30 минути, в които не успяха да създадат почти нищо опасно пред вратата на съперника.

Франция - Италия 1:3 в мач от Лигата на нациите

Италия се развихри на "Парк де Пренс" и скри топката на надменните французи

Гостите с фантастичен обрат

Първата ситуация за европейския шампион от 2020 година дойде в средата на полувремето, когато Федерико Димарко засече центриране от ъглов удар, но без да намери целта.

Минути по-късно тимът на Лучано Спалети имаше претенции за дузпа, каквато обаче не бе отсъдена, въпреки че бе разгледана на VAR.

В 38-ата минута Италия все пак поведе заслужено в резултата, след като човекът във форма за "адзурите" Давиде Фратези засече с гърди центриране в наказателното поле на израеците.

За халфа на Интер това бе 6-о попадение за Италия тима през последната година.

След почивката отборът на Спалети стигна до двторо попадение, което бе благодарение отново на Фратези.

Полузащитникът пресира футболист на Израел, отнемайки топката, след което изведе Джакомо Распадори, но ударът на нападателя на Наполи бе париран, за да може на празна врата играчът на Фиорентина да довкара.

Четвърт час преди края Кийн вкара още веднъж, но попадението му бе отменено поради засада.

В същото време Джанлуиджи Донарума имаше малко положения пред своята врата, като резервата Мохамед Абу Фани се разписа почетно след разбъркване в наказателното поле на гостите след центриране от фаул.

Така Италия събра 6 точки след 3:1 над Франция в Париж.