Боливия победи като гост Чили с 2:1 в среща от квалификациите за Мондиал 2026. Двубоят ще се запомни най-вече със скандалния гол, който бе отбелязан от  Едуардо Варгас от домакините в 41-вата минута. Тогава вратарят на Боливия Карлос Мапе се контузи и остави топката, като даде знак с ръка, че не може да продължи мача. Варгас я открадна и на празна врата я вкара в мрежата, след което се израдва на гола. Това обаче доведе до напрежение, след като боливийските футболисти поискаха обяснение от Варгас за действията му.

Въпреки това гостите стигнаха до победата с попадения на Кармело Алгараняс в 13-тата и Мигел Терсерос в добавеното време на първата част.

Така Боливия вече има 9 точки и се намира на осмо място в Зона "Южна Америка", докато Чили е девети с 5.

Колумбия спря победния ход на Аржентина и взе частичен реванш за финала на Копа Америка

Йерсон Москера и Хамес Родригес осигуриха успеха на "Лос Кафетерос"