Финландецът Маркус Грьонхолм с Форд спечели Рали Турция, 13-ти кръг от световния рали шампионат, и съкрати аванса на Себастиан Льоб със Ситроен в класирането при пилотите.

Льоб не взе участие заради счупване на ръката при падане от велосипед. Той вече води със само 25 точки три кръга преди края на сезона.

Грьонхолм тръгна като фаворит и очаквано взе петата си победа за годината като поведе още от самото начало на състезанието. Най-силният му конкурент Петер Солберг от Норвегия със Субару отпадна още в събота след като се удари в камък и изхвърча от трасето. Грьонхолм заложи на разумно каране в последния ден и спокойно удържа първото си място.

Втори в Рали Турция остана финландецът Мико Хирвонен с Форд и със събраните точки излезе трети в подреждането при пилотите. Той изостава на цели 2:23.4 минути от лидера.

Хенинг Солберг от Норвегия, брат на Петер Солберг, взе третото място и за първи път в кариерата си стъпи на подиума в старт от световния рали шампионат.

Колин Макрий, шампион за 1995 година, който трябваше да замести Льоб в отбора на Ситроен, не успя да завърши. Шотландецът имаше немалко проблеми в първия си официален старт от повече от година и се отказа в последния ден на състезанието.