Шесткратният световен шампион в MotoGP Марк Маркес се завърна на победния път. Той спечели състезанието за Гран при на Арагон и записа първа победа след близо три години без успех. Последният път, когато той стъпи на най-високото стъпало на подиума бе в Голямата награда на Емилия Романя през 2021 година.

Испанецът триумфира и в съботния спринт. Той изпревари с повече от 4 секунди Хорхе Мартин, а трети завърши Педро Акоста.

След това Маркес направи победна обиколка, като слезе от мотоциклета си, целуна земята и изпълни импровизиран танц пред феновете.

Мартин води в генералното класиране с 23 точки аванс пред Франческо Баная, който отпадна пет обиколки преди края на състезанието след контакт с Алекс Маркес.

Официално: Марк Маркес ще кара за Дукати