Александър Везенков изигра първия си мач в Евролигата след повече от година пауза, но Олимпиакос отстъпи като гост на Фенербахче  с 82:71 точки (17:13, 15:23, 25:20, 25:15) в мач от първия кръг на най-престижния баскетболен турнир на Стария континент. Българинът бе 31 минути на паркета, в които се отчете с 11 точки и 4 борби.

От първия ред двубоя на "Юлкер Спортс Арена" бе изгледан от старши треньора на мъжкия футболен отбор на Фенербахче - Жозе Моуриньо.

Двубоят бе нискорезултатен в началните си минути, в които Фенербахче поведе с 10:4. Авансът на турският тим бе четири точки в края на първата част - 17:13. Фенербахче увеличи преднината си до девет точки на старта на втората четвърт при 24:15. Олимпиакос обаче започна да напипва верния ритъм, като воденият от Йоргос Барцокас тим изравни при 28:28, а на полувремето дори обърна "фенерите" и поведе с 36:32.

Александър Везенков бе много добре пазен от Найджъл Хейс, като българинът бе ограничен до само 4 точки на почивката.

Олимпиакос продължи с позитивната си серия и на старта на третата част, като авансът на "червено-белите" достигна до 6точки при 42:36. Тогава обаче последва серия от 11 безответни точки за Фенербахче, който си върна аванса - 47:42. Третата четвърт завърши при резултат 25:20 и турците поведоха с 57:56.

В последната четвърт Фенербахче бе далеч по-добрият отбор, като я спечели с 25:20, за да оформи крайното 82:71. Най-резултатен за турския тим бе Уейд Болдуин с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, а за Олимпиакос Моузес Райт се отбеляза 15 точки, овладя 7 борби и направи 1 асистенция.