Отборите на Олимпик (Марсилия) и Анже завършиха наравно 1:1 на "Стад Велодром" в мач от седмия кръг на Лига 1. ОМ заема третото място с 14 точки, на 2 зад Пари Сен Жермен и Монако, а Анже е последен с 3.

В рамките на няколко минути средата на първото полувреме и двата отбора останаха с десет души на терена. В 26-ата минута Лилиан Раолисоа от Анже получи директен червен картон, а четири след това Нил Мопе бе изгонен с втори жълт картон.

В 51-вата минута Марсилия излезе напред в резултата, след като Джон Роу прати отскочила топка във вратата на Анже за 1:0. Гостите реагираха мигновено и в 54-ата минута изравниха чрез Фарид Ел Мелали, който вкара от пряк свободен удар.

В 68-ата минута Олимпик Марсилия реализира и втори гол, който обаче не бе признат. Улисес Гарсия намери Майкъл Мурийо в наказателното поле, а той отбеляза с глава отблизо в левия ъгъл, но ВАР видя игра с ръка при изграждането на атаката.

Марсилци не успяха да се изравнят на върха в класирането с Пари Сен Жермен и Монако и остават на третото място с 14 точки, на 2 зад лидерите, а Анже е последен с 3.

Официално: Адриен Рабио е играч на Олимпик (Марсилия)